Życie Polonii Fotorelacje 10-lecie Wyspy Dzieci

10-lecie Wyspy Dzieci

PODZIEL SIĘ

„Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy, daje rzeczom kształty i kolory…”

Uroczysty bankiet z okazji 10-lecia Wyspy Dzieci odbył się 26 października 2019 roku w Allegra Banquets w Schilller Park. Całość uzyskanego z imprezy dochodu została przekazana Fundacji „Dar Serca”, gdzie niegdyś narodziła się Wyspa…  Właściciele działających już czterech placówek – na terenie Schiller Park, Northbrook, Hanover Park i Algonquin – Pani Monika Nawrot i Krzysztof Szczepaniec – otrzymali szereg gratulacji i podziękowań za stworzenie swoistego archipelagu wysp – miejsc wyjątkowych, gdzie w przyjaznej atmosferze nasi Milusińscy wprowadzani są w świat nauki i zabaw, korzystając z licznych form aktywności, takich jak: sport, zajęcia taneczne, plastyczne i muzyczne. Ten szczególny Jubileusz okazał się świętem całej społeczności, a przede wszystkim nauczycieli, którym na wstępie, po zabraniu głosu, dziękowała Pani Monika Nawrot, nagradzając ich Certyfikatami Wyjątkowego Pedagoga.   

Część oficjalną otworzyli prezenterzy – Tomasz Poplawski i Carolina K. Dabala, zachęcając do wspólnej celebracji sukcesu, przedstawiając znamienitych gości, sponsorów, przyjaciół i sympatyków oraz pracowników Wyspy Dzieci. Swoją obecnością zaszczycili nas: Konsul Piotr Semeniuk, Mayor Schiller Park Nick Caiafa oraz Karolina Baran oraz przedstawiciele radia, telewizji i prasy i Fundacji Dar Serca i You Can Be My Angel.

Duchowych przeżyć dostarczyła nam Kaeyra w swoim krótkim recitalu oraz Erwin Iwona Rybczynski w porywającym tańcu. Cały wieczór parkiet zaludniali świetnie bawiący się goście, którym przygrywał zespół Skalar US. Panująca wśród przybyłych na imprezę atmosfera, podkreślała bliskość ludzi, których zjednoczyła i zbliżyła Wyspa. Potwierdziło to słuszność słów, że bankiet to elegancka forma rodzimej biesiady, a „bycie przyjacielem to po prostu coś, czym jesteś”.

Sylwia Babińska
Zdj. Kasia Jarosz i Wyspa Dzieci