Świąteczne maseczki
Świąteczne maseczki
Wkrótce przy świątecznym stole, a może online z rodziną lub z przyjaciółmi będziemy wspominać wydarzenia minionego roku.
Wielu z nas czuje zmęczenie zapobiegliwością władz, szczerze dbających o zdrowie mieszkańców Wietrznego Miasta. Kto nie poddał się zarazie, chwali noszenie maseczek. Maseczki kupujemy nie tylko w aptekach i przychodniach lekarskich albo dentystycznych. Można je dostać w sklepach ze zdrową żywnością, a także na stoiskach w delikatesach oferujących produkty z Polski. Na stacjach benzynowych oraz w punktach usług telekomunikacyjnych z udziałem kapitału polonijnego spotykamy oferty z świątecznymi rabatami przy nabyciu maseczek, rękawiczek, środków odkażających. Najczęściej zamawiamy te produkty online.
Nic nie wskazuje, abyśmy mieli odrzucić maseczki w najbliższym czasie. Przy tej okazji warto przypomnieć, że mamy polskiego dystrybutora nowoczesnych, idealnie odkażających maseczek. Odkażają się i niweczą intruzów, pragnących dostać się do ustroju człowieka. Do produkcji tych maseczek wykorzystano rodzaj tkaniny z patentu szwajcarskiej firmy. Skoro Szwajcaria, to w domyśle czystość, rzetelność, pewność wartości owego produktu. Tkanina używana w produkcji tych maseczek nie tylko chroni użytkownika, ale i dezaktywuje drapieżnego wirusa (Covid-19). W jaki sposób? Tkanina nasączona jest substancją, która pochłania drobnoustroje. Osobie zdrowej nie szkodzi tkanina maski, komu zatem szkodzi? Złośliwemu koronawirusowi. Skuteczność tych maseczek testowały liczne ośrodki badawcze, w tym instytuty: europejski w Akwizgranie, w Berlinie oraz amerykański ośrodek naukowy w Arizonie, ponadto inni, zainteresowani promocją zdrowia i opieki. Jednak trudno uzyskać odpowiedź na wszystkie pytania. Czego nie wiadomo? Co się dzieje po unieszkodliwieniu wirusa Covid-19? Czy rozpada się i przestaje szkodzić, czy pozostawia mutanta, który w sprzyjających okolicznościach zaatakuje? Czy maseczkę odkażającą po użyciu należy wyrzucić czy utylizować? Jak chronić dzieci, młodzież zainteresowaną nie tyle maseczkami, ile zabawą, tym, co maseczka ukrywa.
Mimo wielu niedogodności staramy się zachować nasze świąteczne tradycje. Nawet w mniejszym gronie, w maseczkach opłatkowe życzenia można składać online. Łatwiej zachować korzystne relacje.
Merry Christmas!
Marta Blicharska,
mail: bmz669@juno.com
Comments (0)