Ochrona skóry zimą
Ochrona skóry zimą
Zima w Chicago bywa mroźna i chłodna, dlatego podczas spacerów należy chronić naszą skórę, zwłaszcza na twarzy, która najbardziej narażona jest na działanie zimna.
Skóra zimową porą może zacząć się łuszczyć, przesuszać i ściągać. Oto kilka zasad pielęgnacji skóry zimową porą:
● stosuj kosmetyki dostosowane do pory roku – suche powietrze, mróz i wiatr dają się skórze we znaki i staje się ona sucha i szorstka, dlatego stosuj kosmetyki, które uchronią ją przed uszkodzeniami. Pozostaw lekkie letnie kosmetyki i zamień je na nieco cięższe, zawierające tłuszcze preparaty.
● chroń i nawilżaj swoją skórę – krem to twój najlepszy przyjaciel zimową porą. Odpowiedni krem powinien zawierać substancje pomagające utrzymać wodę w skórze (ceramidy, kwasy tłuszczowe, glicerynę, kwas hialuronowy), łagodzące podrażnienia (alantoinę, aloes, wyciągi z rumianku i owsa) i antyoksydanty (witaminę E, olej arganowy, koenzym Q10, wyciąg z zielonej herbaty).
● stosuj łagodniejsze kosmetyki – zamień żel do mycia na preparat myjący o konsystencji mleczka lub kremu i zrezygnuj z mydła w kostce, które wysusza skórę.
● zadbaj o usta – skóra warg jest narażona na wysuszenie, ponieważ nie ma w niej gruczołów łojowych. Zimową porą stosuj gęsty nawilżający błyszczyk lub balsam do ust. Nie zapominaj o posmarowaniu ust również na noc, aby umożliwić im regenerację.
● pamiętaj o nawilżaniu dłoni i stóp – dłonie smaruj kremem po każdym myciu, a także przed wyjściem z domu. Na noc nakładaj na stopy krem z masłem shea lub kakaowym.
● wcieraj olejki – jeśli skóra jest bardzo wysuszona, swędzi i piecze, na noc posmaruj ją olejem, np. arganowym, jojoba, lnianym, makadamia lub z kiełków pszenicy. Oleje zatrzymają ucieczkę wody.
● unikaj pilingów gruboziarnistych – zimą, gdy skóra jest sucha i podrażniona, niewskazane jest pozbywanie się martwego naskórka. Odstaw gruboziarniste pilingi, ponieważ mogą niszczyć naturalną barierę ochronną skóry. Używaj delikatny scrub cukrowy z dodatkiem olejków.
● unikaj gorących kąpieli – moczenie się w gorącej kąpieli, pod prysznicem czy w jacuzzi kusi w mroźny dzień, ale to nie jest najlepszy pomysł. Zbyt długi kontakt skóry z wodą sprawia, że zniszczeniu ulega jej płaszcz ochronny, zwłaszcza gdy woda jest zbyt ciepła.
MK
Comments (0)