Uzyskaj ulgę podatkową za zatrudnionych pracowników na formę W-2
Uzyskaj ulgę podatkową za zatrudnionych pracowników na formę W-2
Employee Retention Credit (ERC) to ulga podatkowa wprowadzona w marcu 2020 roku jako tymczasowa pomoc koronawirusowa. Zadaniem tej ulgi było wsparcie finansowe dla firm zatrudniających pracowników na formę W-2 i utrzymaniu pracowników na liście płac.
Program ten miał zakończyć się w grudniu 2020 roku, jednak w sierpniu 2021 IRS przedłużył go na kolejne dwa kwartały, czyli do końca roku 2021. Jest to świetna wiadomość zarówno dla pracodawców, którzy próbują zatrzymać swoich pracowników, jak i pracowników, którym zapewnia to utrzymanie pracy, a tym samym wypłaty. Rząd przeznaczył na ERC 80 bilionów dolarów, dlatego ważne jest, aby jak najwięcej firm z tego skorzystało zanim będzie za późno. Ulga ta jest skierowana w stronę biznesów, niezależnie od ich rozmiarów. Pracodawcy mają możliwość zakwalifikowania się na ulgę podatkową w wysokości do $5,000 za pracownika za rok 2020 i aż do $28,000 za każdego pracownika zatrudnionego w roku 2021, nawet jeżeli wcześniej firma zakwalifikowała się na pożyczkę PPP.
W celu zakwalifikowania się na ERC w 2020 roku firmy musiały odnotować obniżone dochody o 50%. Od sierpnia, kiedy to IRS wprowadził zmiany i przedłużył ERC, firmy mogą się kwalifikować nawet wtedy, kiedy ich dochody spadły tylko o 20% w ciągu roku 2021. Drugi sposób, bardziej popularny to udokumentowanie, że dana firma poniosła skutki zamknięcia się ekonomii w czasie pandemii. Do tego zaliczane są pełne lub częściowe zamknięcia przez rząd (federalny, stanowy lub lokalny), zakłócenie w działalności, brak dostępu do sprzętu, ograniczona pojemność, zamknięcie łańcucha dostaw lub dostawców, zmniejszenie oferowanych usług, skrócenie godzin w celu dostosowania się do warunków sanitarnych, zamknięcie lokalizacji.
Wszystkie te informacje są uwzględniane przez IRS przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu ERC i jego wielkości, dlatego niezbędna jest prawidłowa dokumentacja. Im szybciej pracodawcy dostarczą niezbędne informacje, tym prędzej dostaną pieniądze z Employee Retention Credit. Złożenie poprawnego wniosku z całym udokumentowaniem zajmuje od 30 do 60 dni. Nanoszenie poprawek do wniosku może zająć od 90 do 120 dni, dlatego warto jest przedstawić jak najdokładniejszą dokumentację od samego początku. Istnieją firmy, które zajmują się pomocą w uzyskiwaniu takich właśnie ulg podatkowych. Przeprowadzają firmę krok po kroku przez cały proces. Jedna z takich firm na polskim rynku jest firma Wise Financial Solutions, która współpracuje z najlepszą grupą specjalistów w USA od spraw i strategii podatkowych. Korzystanie z takich usług może być bardzo pomocne w często zawikłanych sprawach podatkowych lub w całkiem prostych sytuacjach, w których po prostu nie wiemy jak taki proces rozpocząć, firma ta oferuje bezpłatną ewaluację, aby ustalić czy dany biznes ma szanse otrzymania ERC i na jaką wysokość.
Szokiem natomiast jest to, że firmy, które próbują przetrwać burzę gospodarczą spowodowaną pandemią, nie korzystają z Kredytu Retencji Pracowników (“ERC”). Niestety z jakiegoś powodu właściciele firm zostawiają miliardy dolarów na stole, nawet nie rozważając czy kwalifikują się na ERC.
Proces kwalifikacyjny zaczyna się bardzo prosto, wystarczy odpowiedzieć tylko na 8 pytań na temat ilości pracowników i ich średnich zarobków w każdym kwartale przez ostatnie 2 lata, a specjaliści z Wise Financial Solutions w ciągu 48 godzin będą w stanie dokładnie wyliczyć, jaki kredyt należy się danej firmie i jakie dokumenty trzeba przygotować do uzyskania kredytu ERC.
Comments (0)