Domowe SPA na jesień i zimę
Domowe SPA na jesień i zimę
Jesień i zima to dobry moment, aby zatroszczyć się o swoją skórę. W chłodne wieczory warto od czasu do czasu poświęcić godzinę na spokojną, nieśpieszną pielęgnację.
Oto najbardziej popularne zabiegi dla skóry – przy czym postaramy się, abyś mogła wykonać je sama w domu!
PEELING
Pielęgnację skóry najlepiej rozpocząć od peelingu, który pomoże ci w pozbyciu się martwych komórek naskórka, odświeży koloryt skóry oraz oczyści ujścia gruczołów łojowych. Ponadto wykonany peeling wpłynie na lepsze przenikanie substancji aktywnych, pozyskanych z kolejnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Jeśli nie chcesz korzystać z gotowych preparatów kosmetycznych, skomponuj swój własny peeling.
Peeling owsiano-jogurtowy
▸ 1 łyżka zmielonych płatków owsianych
▸ 1 łyżeczka jogurtu naturalnego
▸ 1 łyżeczka oliwy z oliwek
Wszystkie składniki wymieszaj na papkę, a następnie wykonaj peeling, wykonując go okrężnymi ruchami. Omijaj okolice oczu i ust.
Pobudzający peeling kawowy
▸ 2 łyżki grubo mielonej kawy
▸ 1 łyżka brązowego cukru
▸ 1 łyżka oliwy z oliwek
▸ 1 łyżka miodu
Wszystkie składniki wymieszaj i wmasowuj w skórę okrężnymi ruchami przez 2–3 minuty. Spłucz letnią wodą.
MASKA DO TWARZY
Kolejnym krokiem domowego SPA jest aplikacja maski. Jeśli szukasz maseczki na sklepowej półce to pamiętaj, aby wybrać taką, która najlepiej pasuje do twojego typu cery oraz jej potrzeb. Maskę do twarzy możesz również wykonać, korzystając z domowych zapasów.
Maseczka z awokado
▸ 1/2 dojrzałego awokado
▸ 1 łyżka jogurtu naturalnego
▸ 1 łyżka miodu
Wszystkie składniki wymieszaj na papkę, a następnie zaaplikuj na twarz, omijając okolice oczu i ust. Pozostaw na skórze na 15 minut, a następnie zmyj letnią wodą.
KĄPIEL
Nie ma nic bardziej relaksującego, jak kąpiel w wannie z bąbelkami. A przy okazji kąpieli możesz zadbać np. o swoją cerę i oczy. Wchodząc do wanny wypełnionej wodą z dodatkiem soli i olejków zabierz ze sobą plasterki ogórka, które w trakcie kąpieli nałóż na powieki. Ogórek na właściwości rozjaśniające cerę i działa kojąco. Kąpiel z olejkami eterycznymi to nie tylko przyjemny zapach, ale również dobroczynne działanie. Jeśli borykasz się z nadmierną sennością i przemęczeniem do kąpieli warto dodać olejki takie, jak rozmarynowy, jałowcowy czy z grejpfruta. Relaks i odprężenie przyniosą ci olejek z kadzidłowca, geranium, bergamotki, róży, ylang-ylang i lawendy. Pamiętaj jednak, aby nie łączyć olejków eterycznych z płynami do kąpieli oraz żelami pod prysznic. Ważnym elementem kąpieli jest zadbanie o odpowiednią temperaturę wody. Właściwa nie powinna przekraczać 30 stopni Celsjusza. Zbyt ciepła kąpiel spowoduje spadek ciśnienia i wpłynie usypiająco. Aromaty unoszące się z wanny to również doskonała okazja do przygaszenia światła, zapalenia świecy i włączenia ulubionej muzyki. Całość domowego SPA dopełni kubek zielonej herbaty, która oczyści organizm z toksyn oraz ciekawa książka.
Musujące kule do kąpieli
▸ 100 g sody
▸ 50 g kwasku cytrynowego w proszku
▸ 15 g oliwy z oliwek
▸ 1 łyżeczka cukru waniliowego
▸ kilka kropel ulubionego olejku eterycznego
Składniki dokładnie wymieszaj, a następnie uformuj z nich kule. Pozostaw do wyschnięcia. Gotową kulę wrzuć do wody w trakcie kąpieli.
SZCZOTKOWANIE CIAŁA
Szczotkowanie ciała to popularna i niezwykle skuteczna forma złuszczania martwego naskórka. Wykonuje się ją za pomocą szczotki wykonanej z miękkiego włosia. Pozwala na pozbycie się zewnętrznej warstwy rogowej skóry oraz sprawia, że kosmetyki, które następnie nakładasz, wnikną głębiej i zadziałają skuteczniej. Jednocześnie mikrokrążenie ulega usprawnieniu, a komórki skóry są lepiej dotlenione.
MK
Comments (0)