Pierwsze opalanie po zimie
Pierwsze opalanie po zimie
Słońce świetnie wpływa nie tylko na samopoczucie, ale także na zdrowie, a piękna opalenizna jest wyznacznikiem atrakcyjności fizycznej. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt długie przebywanie na słońcu może prowadzić do powstania oparzeń, przebarwień skóry, a nawet raka skóry.
Sekretem pięknej opalenizny jest odpowiednie przygotowanie skóry. Oto kilka praktycznych rad, które należy w życie wprowadzić już teraz, zanim słoneczko nie zaczęło mocno świecić i kusić promieniami:
▸ suplementy z beta-karotenem – zanim rozpoczniesz sezon na opalanie, sięgnij po suplementy z beta-karotenem, które chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, pomagają w walce z wolnymi rodnikami i przyspieszają proces opalania, sprawiając, że skóra stanie się naturalnie złocista. Jeżeli nie lubisz połykać pastylek, koniecznie do swojej diety wprowadź marchewkę, pomidory, czerwoną paprykę czy pomarańcze, które są bardzo dobrym źródłem beta-karotenu.
▸ peeling – aby cieszyć się równomierną opalenizną w pierwszej kolejności pozbądź się martwego naskórka. W tym celu zrób delikatny, ale bardzo dokładny peeling całego ciała.
▸ nawilżenie ciała – po peelingu dokładnie nawilż skórę, gdyż słońce mocno ją wysusza, przyspieszając jej starzenie się. Balsamy nawilżające uchronią skórę przed nadmierną utratą wody, tym samym dbając o jej elastyczność.
▸ balsam z filtrem UV – kolejnym krokiem jest nałożenie balsamu z filtrem UV. Wiele kobiet pomija ten krok, myśląc, że w ten sposób przyspieszy opalanie – nic bardziej mylnego – okazuje się, że w ten sposób tylko zaszkodzisz skórze, narażając ją na szkodliwe promieniowanie i poparzenia. Nałożenie ochronnego balsamu to podstawa bezpiecznego opalania — chroni przed promieniowaniem UV, nawilża skórę, a także zapewnia opaleniznę o naturalnym, złocistym kolorze. Pierwszą warstwę kremu nałóż już na 30 minut przed opalaniem, a następnie, co dwie godziny dokładaj kolejną warstwę.
▸ nie przesadzaj ze słońcem – pamiętaj, by stopniowo przyzwyczajać skórę do opalania. Spędzenie od razu całego dnia, leżąc plackiem na słońcu, przypłacisz poparzeniami i podrażnieniami. Opalaj się stopniowo, dając skórze czas na odpoczynek i regenerację. Nie opalaj się też w godzinach między 11 a 15, kiedy promienie słońca są najsilniejsze. Możesz wtedy łatwo poparzyć skórę i narazić cały organizm na odwodnienie.
▸ unikaj wody – chociaż przynosi ochłodę i znacząco przyspiesza opalanie, naraża cię na poparzenia, a krople wody, które pozostają na ciele, sprawiają, że twoja opalenizna jest nierównomierna. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie opalania bez schładzania się w wodzie, zainwestuj w wodoodporny krem z filtrem, a po każdym skorzystaniu z basenu, dokładnie wycieraj ciało ręcznikiem.
▸ w czasie opalania – nie używaj dezodorantów, perfum i kosmetyków kolorowych, ponieważ mogą prowadzić do powstania przebarwień na skórze. Szczególną ostrożność zachowaj w momencie przyjmowania fotouczulających leków, gdyż mogą prowadzić do powstania trwałych plam na skórze.
▸ krem po opalaniu – po opalaniu koniecznie posmaruj skórę balsamem utrwalającym opalanie.
Powodzenia!
MK
Comments (0)