Jak oszczędzać w 2017 roku
Jak oszczędzać w 2017 roku
Cztery miesiace nowego roku mamy za sobą, połowa z nas już zapomniała o noworocznych postanowieniach, a część z nas jeszcze się za wprowadzenie ich w życie nie zabrała.
Jeśli masz wrażenie, że jest ci coraz ciężej odłożyć „dolara” to nie jesteś w błędzie. Ceny na wszystkie produkty poszły znacznie w górę, a wynagrodzenia poszły w dół. Trzeba nieźle się nagimnastykować, aby zaoszczędzić.
Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych idei najłatwiejszego oszczędzania:
1. „Mobile shopping”
Co to takiego? Kupowanie z aplikacją. Dzisiaj nie znajdziesz szanującego się sklepu, który by nie oferował darmowego ściągnięcia swojej aplikacji na telefon. Aplikacje takie zawierają dużo zniżkowych ofert, kuponów, darmową wysyłkę, itp. Z reguły oferty te nie są dostępne na stronie internetowej czy w sklepie.
2. Telefon
Monitoruj rachunki za telefon. Jeśli non stop płacisz kary za przekroczenie limitu to wykup więcej gigabyte’ów. Jeśli jest odwrotnie i nigdy nie wykorzystujesz swojego planu w całości zmniejsz go. Ściągnij aplikację my data manager, która pomoże ci w monitorowaniu zużycia.
3. Ubezpieczenie na samochód
Czasy się skończyły kiedy tylko liczyły się dwie ubezpieczalnie: Allstate i State Farm. Teraz znajdziesz inne na rynku, a niektóre z nich nawet dużo lepsze od tych dwóch dinozaurów. Sprawdź raty na stronach takich, jak: carinsurance.com, thezebra.com, czy insurancequotes.com. Pamiętaj również, że wiek twojego auta też ma duże znaczenie przy zakupie ubezpieczenia. Sprawdź ile twoje auto jest warte, a dopiero potem udaj się po wycenę. Pomogą ci w tym strony takie, jak edmunds.com czy kbb.com.
4. „Gift cards”
Pamiętaj o stronach, na których możesz znaleźć karty podarunkowe po zniżkowych cenach. Jeśli planujesz zakup za wysoką cenę lub często kupujesz w danym sklepie czemu nie płacić „gift card”? Udaj się na strony cardcash.com, raise.com, giftcardgranny.com czy cardpool.com.
5. Kupony
dealnews.com, offers.com, retailmenot.com to tylko kilka stron, na których znajdziesz kupony do większości sklepów w Ameryce.
6. Pytaj
Będąc w sklepie, nawet jeśli nie masz kuponu, zawsze spytaj przy kasie czy są oferowane jakiekolwiek kupony, z których ty możesz skorzystać. Kto pyta …. zyskuje.
7. „Price Match”
Spytaj czy sklep, w którym robisz zakupy honoruje dopasowanie ceny produktu do najniższej, jaką gdziekolwiek indziej znajdziesz. Ściągnij takie aplikacje jak shopsavvy.com lub redlaser.com, które pomogą w znalezieniu ci najniższej ceny produktu, który kupujesz.
8. Restauracje
Większość z nas lubi z nich korzystać. Zanim się jednak do jednej udasz sprawdź jej stronę internetową z kuponami lub wejdź na restaurant.com. Pamiętaj również o opentable.com – tam zrobisz darmową rezerwację, za którą zdobędziesz punkty, które możesz spieniężyć.
9. Seniorzy
Zawsze, ale to zawsze i wszędzie pytaj o zniżki. Niektóre biznesy oferują „senior discounts” już dla osób od 55 lat.
10. Podróże
Bądź skłonny do zmian dat i planów. Kiedy szukasz biletu lotniczego sprawdź najpierw cały miesiąc, w którym planujesz podróż. W ten sposób będziesz wiedział, kiedy są najlepsze ceny na bilety do miejsca, w które się udajesz. Zanim zarezerwujesz pokój hotelowy sprawdź cenę w trzech miejscach: na zniżkowych stronach internetowych, bezpośrednio w hotelu oraz na swojej karcie kredytowej. Wiele kart oferuje zniżki procentowe, jeśli za pokój zapłacimy kartą.
Siwa