Przewodnik dla nowożeńca – jak zaplanować ślub
Przewodnik dla nowożeńca – jak zaplanować ślub
Dziś postanowiliśmy pomóc wszystkim tym panom, których przerażają przygotowania do ślubu. Najważniejsze o czym musicie pamiętać to to, że „w jednym kawałku wy i wasza przyszła żona” powinniście znaleźć szczęśliwy finał przy ołtarzu.
Ale zanim do tego dojdzie należy pokonać dżunglę przygotowań, załatwień, telefonów, e-maili i innych sprawunków. Oto wasz plan.
Gdy mówimy o kosztach imprezy to według tradycyjnej szacunkowej zasady może to być zasada 80/20, czyli 80% kosztów ślubu i wesela pochodzi z 20% podejmowanych decyzji, tak więc wasza w tym głowa żeby pomóc przyszłej żonie w planowaniu, a co za tym idzie w rozsądnym wydawaniu pieniędzy. Jeżeli chodzi o listę gości powinieneś zadecydować, kto „z twojej strony” powinien na niej się znaleźć. Jeżeli chcesz zminimalizować koszty i nie wydawać fortuny kieruj się kilkoma zasadami: nie zapraszamy dzieci znajomych, nie zapraszamy „plus 1” chyba, że znamy tą osobę, nie zapraszamy współpracowników tylko najbliższych.
Wybieranie drużbów to niczym rozgrywki w fantasy football.
Najpierw zrób listę wszystkich, potem eliminuj osoby, które nie są ci tak bliskie. Poza tym, to, że twoja przyszła małżonka będzie miała 12 druhen, nie oznacza, że ty musisz mieć tyle samo drużbów. Jeżeli chodzi o prezenty dla nich to starajcie się omijać kieliszki, klipsy do pieniędzy lub pamiątkowe długopisy.
Muzyka to bardzo ważna część imprezy oraz element kreujący odpowiednią atmosferę. Jeżeli wynajmujesz zespół zapoznaj się z ich repertuarem, gdy będzie to DJ lepiej skup się na liście czego ma nie grać pod żadnym pozorem niż na typowych weselnych standardach.
Registry czyli lista prezentów to także poważna decyzja. Nawet jeżeli Pani Młoda optuje za klasycznym wyborem sklepu postaraj się zasugerować Amazon lub sklepy internetowe np. Target. Mają świetną ofertę i na dodatek tańszą, co doceniają goście.
Obrączki. Tutaj nie szukaj tzw. deali. Dowiedz się dokładnie co, jaki wzór podoba się twojej przyszłej żonie i dopiero wtedy szukaj odpowiedniej oferty.
Bardzo często kobiety mają takie romantyczne wyobrażenie, że wasze przysięgi powinny być przez was samych napisane. Jeżeli nie jesteś poetą postaraj się zasugerować, by miały one, np. jakieś wspólne elementy lub były w formie dopełniających się sentencji.
Zadbaj o odpowiedni wygląd wcześniej, nie o poranku tej ważnej ceremonii. Pamiętaj, w tym dniu będziesz fotografowany tak często jak niejedna gwiazda filmowa. Po pierwsze zadbaj o swoją cerę i fryzurę, wybierz odpowiednio skrojony garnitur o klasycznym kroju i nie zapomnij o uśmiechu.
Wcześniejsze planowanie dotyczy kolejnego punktu na twojej liście – miesiąca miodowego. Gdy jest to niespodzianka to sprawa jest jasna, nikt o niczym nic nie wie, chociaż tutaj także zalecane jest „wcześniejsze wybadanie gruntu”, czyli o czym marzy, gdzie chciałaby pojechać jest wskazane. Natomiast w sytuacji, gdy oboje planujecie podróż poślubną i miesiąc miodowy proponuję kierować się zasadą pół na pół. Połowa wyjazdu to zwiedzanie, połowa to odpoczynek.
I jeszcze o kilku aspektach ślubu, do których raczej nie powinieneś się wtrącać, a jeżeli już to raczej być biernym obserwatorem: wybór zaproszeń ślubnych, wybór koloru sukien druhen i ich bukietów, suknia panny młodej, tort, kwiaty (chyba że jesteś alergikiem).
Na koniec o tym, co może być „ekstra punktem” dla ciebie w tym dniu: gdy wyślesz przyszłej małżonce bukiet z miłosną wiadomością, gdy opanujesz kroki pierwszego tańca lub gdy w tajemnicy nauczysz się go, gdy będziesz niczym zapora pomiędzy nią, a twoją mamą, oraz gdy w dniu ślubu będziesz wpatrzony w nią, a nie w kolejne drinki.
IB