Zdrowe trendy żywieniowe
Zdrowe trendy żywieniowe
Dziś o tym jakie smaczne produkty znajdą się na półkach sklepowych oraz w menu restauracji.
Oto najnowsze innowacje żywieniowo-kulinarne, które dostępne są w sklepach lub w internecie.
Woda wodorowa (two hydrogene water, HTWO)
Z jednym na pewno powinniśmy się zgodzić, wody należy pić dużo, bo ma ona zbawienne skutki dla naszego zdrowia i wyglądu. Ponieważ szybko się nudzimy to w tym roku możemy sięgnąć po wodorowaną wodę, która podobno używana jest przez sportowców i pomaga zwiększyć energię. Zapewnia także antyutleniacze i szybko usuwa kwas mlekowy z organizmu.
Złote mleko (golden milk)
Kurkuma ma wiele właściwości leczniczych, zawiera także przeciwutleniacze, więc warto spożywać ją w różnych postaciach. W sklepach dostępny jest napój gotowy do picia lub mikstura w proszku.
Zupy do picia (drinking soups)
Już nie zielone soki, ale zupy pitne stają się najpopularniejszą formą przekąski. Są smaczne, wygodniejsze w użyciu, sycące i zawierające antyoksydanty, witaminy i mikroelementy. Oczywiście oprócz tradycyjnych smaków na rynku dostępne są np. dyniowe miso, chlorofil z groszku zielonego czy japoński słodki ziemniak.
Mleko groszkowe (pea milk)
Wszelkiego rodzaju trendy wegańskie należą do najpopularniejszych w tym roku. Mleko to jest świetną alternatywą dla produktów mlecznych dla wegan, alergików (alergie na laktozę i orzechy). W swoim składzie ma białko, wapń, witaminę D i o połwę mniej cukru niż w tradycyjnym mleku. Nie zawiera też konserwantów i sztucznych aromatów.
Kofeina
Produkty zawierające kofeinę czyli batoniki, masło orzechowe, desery itp. Oczywiście dostępne są też produkty z działu tzw. zdrowej żywności.
Tahini
Sos używany w kuchni śródziemnomorskiej stosowany będzie w wielu potrawach (jest pochodną masła orzechowego). Co ważne zawiera nienasycone tłuszcze, pozwala obniżyć poziom złego cholesterolu i wpływa na poprawę pracy serca.
Mięso wegetariańskie (plant-based meats)
Producenci żywności w całej Ameryce eksperymentują ze sposobami przetwarzania białka roślinnego w żywność, która wygląda, gotuje się ją i smakuje tak jak mięso. W jego produkcji wykorzystują min. białko z zielonego groszku, buraków czerwonych.
Proszek z grzybów (medicinal mushroom powder)
Fani grzybów takich jak chaga, cordyceps, reishi twierdzą, że zawierają one przeciwutleniacze, składniki odżywcze, potas, żelazo, witaminę B i są remedium na wiele schorzeń. Proszek może być dodawany do różnych potraw.
Popcorn z sorgo (popped sorghum)
Czyli bogata w błonnik, białko, bezglutenowa, niskokaloryczna przekąska.
Syrop daktylowy (Date syrup)
Zdrowsza alternatywa dla cukru oraz wegańska alternatywa dla miodu zawierająca potas i żelazo.
Woda z bąbelkami (Sparkling water)
Ale nie typowa gazowana woda lecz taka bez dodatku cukru, sodu lub sztucznych substancji słodzących, jest aromatyzowana naturalnymi olejkami eterycznymi ze wszystkich ulubionych owoców.
Konopie indyjskie (cannabis-infused food)
Produkty zawierające konopie indyjskie to skutek legalizacji marihuany. Nowe pożywienie to cała gama przekąsek zawierających to zioło.
IB