Jak używać i aplikować perfumy
Jak używać i aplikować perfumy
Przyjemny zapach zjednuje nam osoby wokoło, wzbudza pozytywne emocje i reakcje, poza tym podobnie jak ubiór kreuje indywidualny styl i osobowość.
Mimo wszystko należy pamiętać o „złotej” zasadzie perfumowania: „pachnij tak, aby ludzie wiedzieli, że jesteś, a nie, że nadchodzisz!” A więc odpowiadamy na pytanie jak odpowiednio się perfumować.
Woda po goleniu
Zazwyczaj ma subtelny, zapach, który ulatnia się dosyć szybko. Odpowiednio dobrana, powinna delikatnie nawilżać, chłodzić i przyspieszyć gojenie drobnych zacięć. Nie należy traktować jej jako jedynych perfum w ciągu dnia i dobrać jej zapach tak, aby współgrał z aromatem głównej wody zapachowej.
Woda kolońska pachnie stosunkowo długo, dlatego idealnie nadaje się, gdy czeka nas pracowity dzień. Jeśli planujesz późny powrót do domu, warto mieć ją ze sobą i powtórzyć aplikację po południu.
Woda toaletowa jest intensywniejsza i trwalsza niż woda kolońska. Świetnie nadaje się do użycia w ciągu dnia przy czym należy pamiętać, aby stosować ją z umiarem. Jedna dawka powinna wystarczyć do późnego popołudnia.
Wielu z panów używa wody kolońskiej jako dodatku i nakłada ją tuż przed wyjściem. I tu tkwi błąd. Tak naprawdę powinno się spryskać nią nagie ciało. Według właściciela firmy produkującej perfumy, powinno się perfumować skórę, a nie ubrania. Nałożone bezpośrednio na skórę perfumy stworzą razem z zapachem ciała jeden niepowtarzalny bukiet zapachowy. Chemia ciała wpłynie na aromat jakichkolwiek perfum nałożonych na skórę, a ciepło pozwoli naturalnie unosić się woni od słodkiej nuty po bardziej intensywną. W ten sposób zabezpieczymy ubrania przed zniszczeniem, zwłaszcza te wykonane z delikatnych tkanin, które mogą być zrujnowane przez składniki takie jak olejki czy alkohol.
Najlepiej zaraz po wyjściu spod prysznica i osuszeniu się, nanieść perfumy głównie na szyję, kark, tors, nadgarstki. W tych miejscach naczynia krwionośne są najbliżej skóry i mają większą tendencję do emanowania ciepła, przez co zapach się roznosi.
Dopiero po kilku sekundach, kiedy zapach wyschnie, ubierz się. Jeśli chcesz ponowić aplikację, najlepiej to zrobić pryskając pod ubranie, ale ze względu, że to może być dość trudne lepiej pozostać przy nadgarstkach i szyi. Nałożenie perfum przed założeniem ubrania pozwoli na unoszenie się delikatnego zapachu, w przeciwieństwie do efektu uzyskanego po spryskaniu perfumami ubrań.
Na trwałość noszonych przez nas perfum głównie ma wpływ:
Jakość użytych w nich składników, substancji utrwalających i wzmacniających.
Indywidualne właściwości naszej skóry, szczególnie typ skóry. Niektórzy mają tłustą, inni bardziej suchą, co w efekcie spowoduje, że zapach będzie delikatniejszy i może utrzymywać się krócej. I w tym wypadku kremując wcześniej perfumowane miejsce bezwonnym kremem wydłużymy działanie perfum.
Temperatura i pora roku może spowodować, że określone gatunki perfum mogą lepiej lub gorzej się spisywać. Tam gdzie sucho i zimno perfumy będą „pachnieć powściągliwie”, gdy będzie ciepło i wilgotnie będą „buchać znad skóry” ze zdwojoną mocą.
Dobieraj więc rodzaj perfum do temperatury i pory roku. Zapachy ciężkie, mają opinię najlepiej spisujących się zimą, gdyż chłodne i suche powietrze spowalnia proces ulatniania się perfum. Lekkie cytrusowe wonie są zimą niemal niewyczuwalne, a ciężkie perfumy duszą i męczą nas podczas upałów.
Barb