Szkoła życia, czyli to, o czym zapomina edukacja…
Szkoła życia, czyli to, o czym zapomina edukacja…
Szkoła nie przygotowuje ludzi do życia, ale do wejścia na rynek pracy. Obecna edukacja pomija umiejętności, które są nam potrzebne do prowadzenia satysfakcjonującego i owocnego życia. Jakie umiejętności zostały pominięte i jak w swoim dorosłym życiu możesz to nadrobić?
Odpowiedzią na to pytanie jest kurs psychologii dla każdego… a w zasadzie nie dla każdego, tylko dla tych, którzy chcą głębiej wejrzeć w siebie, zrozumieć mechanizmy, które nimi rządzą i zacząć świadomie kierować swoim życiem. Mowa o rocznym Studium Life Coachingu, które już po raz piąty jest organizowane dla Polaków z wietrznego miasta przez chicagowski Instytut Neurolingwistyki oraz School of Life and Bussines Coaching. Program trwa dwa semestry akademickie, od września 2015 do końca lipca 2016 roku, a zajęcia odbywają się tylko raz w tygodniu, w każdy wtorek od 6 pm do 10 pm. Mimo, iż studenci The Neurolinguistic Institute spotykają się na Uniwersytecie Loyola to, aby zapisać się do szkoły na kurs coachingu nie potrzebne jest konkretne wykształcenie czy nawet znajomość angielskiego, ponieważ wykłady dla Polaków prowadzone są w języku polskim.
Czym nauka w Instytucie Neurolingwistyki różni się od typowych zajęć na innych uczelniach?
W Instytucie Neurolingwistyki panuje uniwersytecka atmosfera, toczy się pozalekcyjne życie studenckie, a zajęcia prowadzone są w duchu akademickim – wydawałoby się zwyczajna szkoła. A jednak – nie, ponieważ wiedza, którą zdobywają uczestnicy programu nadal nie jest ogólnodostępna. Zajęcia w Instytucie uczą, bowiem, samoświadomości i wyrabiają szeroko pojętą inteligencję emocjonalną. A te umiejętności, w świecie gdzie nadal prym wiedzie poziom IQ, niestety nadal należą do rzadkości.
Tradycyjna szkoła nie zapewnia nabywania kompetencji potrzebnych nam do radzenia sobie we współczesnej rzeczywistości. Większość z nas dobrze o tym wie, ale co z tego?
Niestety rozwijanie tych brakujących nam umiejętności nadal jest traktowane jako coś dodatkowego, coś zarezerwowanego tylko dla osób interesujących się rozwojem osobistym. Dlaczego nie jest to dla wszystkich oczywiste, że skoro nie umiemy planować przyszłości, organizować swojej pracy, rozwijać zdrowej relacji z partnerem, to warto tę umiejętność nabyć, a nie liczyć na to, że wszystko się jakoś ułoży? Bez tych umiejętności prowadzimy tylko życie cienia osoby, jaką moglibyśmy być. Codziennie zmagamy się z problemami, których w ogóle by nie było, gdybyśmy byli wyposażeni w życiowe, potrzebne nam każdego dnia umiejętności. Gdyby natomiast były one nieodłączną częścią naszego życia, nasza codzienność stałaby się znacznie łatwiejsza, pełniejsza i bardziej owocna.
Kim są studenci szkoły coachingu?
Studentów stanowią ludzie w różnym wieku, obu płci, niektórzy samotni, inni w związkach, są też matki, ojcowie, dziadkowie, rozwiedzeni, wdowcy, osoby ze złamanymi sercami i szczęśliwie zakochani, o wyższym wykształceniu i bez żadnej edukacji formalnej. Ich wszystkich jednak łączy wspólny mianownik – chęć poznania siebie, potrzeba zmiany oraz zamiłowanie do rozwoju osobistego, wyrażające się pracą nad sobą i swoim życiem.
Czy roczny program w postaci Studium Life Coachingu jest tym czego szukają?
Bez wątpienia tak. Często osoby w nim uczestniczące mówią, że otrzymały znacznie więcej niż oczekiwały i że zapisanie się na kurs było dla nich najlepszą inwestycją w życiu. I to nie tylko jeśli chodzi o pieniądze, ale także o czas i zaangażowanie. Dla wielu nauka life coachingu stała się tylko początkiem czegoś zupełnie nowego, co zmieniło ich sposób postrzegania świata, ale również siebie.
Czego faktycznie można nauczyć się na rocznym studium?
Studenci zdobywają wiedzę na temat tego, czym jest life coaching i jak prowadzić terapię z jego wykorzystaniem, poznają narzędzia psychologiczne, a także ocierają się o psychoterapię. Szkoła kończy się konkretnymi licencjami oraz dyplomami pozwalającymi pracować w charakterze life coacha – trenera rozwoju osobistego, a nawet założyć własny gabinet. Najważniejsze jest jednak to, że podczas tego roku akademickiego studenci przechodzą terapię własną. Uczą się siebie, zaczynają rozumieć schematy myślowe, które będąc nawykami wpływają na jakość ich życia. Stają się pewniejsi siebie, radośniejsi, mniej przestraszeni życiem, dają sobie przyzwolenie na popełnianie błędów oraz łatwiej jest im się poruszać w świecie, gdzie radość przeplata się z cierpieniem. Zwiększa się ich świadomość siebie jak i otaczającego świata, co wpływa na polepszenie relacji z tym światem, a konkretnie z ludźmi wokół nich. Osoby takie zaczynają rozwijać się nie tylko w życiu osobistym, ale również na polu zawodowym, otwierają biznesy, awansują lub zmieniają pracę. Potrafią wyznaczać konkretne cele i z determinacją dążyć do ich osiągnięcia. Przestają prowadzić bezmyślną i jałową egzystencję i zaczynają żyć w sposób refleksyjny.
Kiedy rozpoczyna się nowy program?
Zajęcia nowej grupy rozpoczynają się we wtorek, 29 września o godzinie 6 pm. Od tego dnia studenci będą spotykać się przez 10 miesięcy w każdy wtorek od godziny 6 pm do 10 pm. Uczestniczenie w zajęciach jest płatne. Każdy student przed rozpoczęciem nauki wnosi opłatę rejestracyjną, a następnie płaci czesne przez okres 10 miesięcy.
Gdzie można zdobyć więcej informacji o tym programie i zapisać się do szkoły?
Można odwiedzić stronę internetową instytutu: www.SZKOLENIAwUSA.com lub zadzwonić na polskojęzyczną infolinię szkoły: 312 566 8026.
Dziękujemy za rozmowę i życzymy sukcesów!
Comments (0)