Muzeum komunikacji medialnej
Muzeum komunikacji medialnej
Na wyprawę odkrywającą tajemnice i ciekawe miejsca w Chicago chcę zabrać Państwa do Muzeum Komunikacji Medialnej czyli The Museum of Brodcast Communications. Będziecie mogli w nim prześledzić całą historię lokalnej telewizji, zobaczyć bohaterów najciekawszych i najpopularniejszych programów oraz poznać historie lokalnych gwiazd.
Muzeum znajduje się w sercu Downtown przy 360 N. State Street. Odwiedzać można je od wtorku do soboty, od 10 rano do 5 po południu. Bilety kosztują dla dorosłych $12, dla seniorów $10, a dla dzieci do 12 lat $6. Poza tym dla wizytujących muzeum dostępny jest zniżkowy parking przy 401 N. State Street. Oczywiście zawsze możemy też zdać się na miejską komunikację – autobusy zatrzymują się wręcz na progu muzeum. Jedyne co jest zabronione to nagrywanie pewnych treści prezentowanych podczas wizyty. A co możemy zobaczyć w muzeum?
Zacznijmy może od specjalnych ekspozycji czyli wystawy Svengoolie. Ten popularny niegdyś program na lokalnej stacji kanału 26 prowadzony był przez Richa Koza. Przebrany i ucharakteryzowany niczym wampir z tanich horrorów wychodził z trumny i zapowiadał atrakcje kolejnego odcinka programu prezentującego zapomniane stare horrory, filmy fantastyczne lub te, w których bohaterami były przeróżne potwory. Ekspozycja prezentuje wystrój studia nagraniowego z autentycznymi dekoracjami, słynną oświetloną wewnątrz trumnę, z której wychodził prowadzący, oraz otrzymaną od fana tarczą broniącą go przed atakami gumowych kurczaków.
A co jest częścią stałej wystawy? Oczywiście muzeum jest domem najsłynniejszego chicagowskiego clowna Bozo. Jeżeli jesteśmy ciekawi kim był i jaka jest jego historia na pewno muzeum zaspokoi naszą ciekawość. Nasze pociechy też będą mogły dowiedzieć się jak wyglądała rozrywka w czasach dzieciństwa ich rodziców lub dziadków. Wiele wcieleń Bozo, Bozo’s Circus oraz bogata dokumentacja fotograficzna na pewno zainteresuje każdego. Poza clownem w muzeum znajdują się też bohaterowie innych programów dziecięco-młodzieżowych z początków rozwoju telewizji i telewizji lokalnej. Nostalgiczna podróż w czasy, kiedy w telewizji było tylko kilka kanałów, a główną rozrywką dzieciaków były pacynki poruszane przez animatorów może być też nietypową lekcją historii komunikacji medialnej.
Dla wszystkich miłośników mediów czyli telewizji i radia muzeum przygotowało nostalgiczną podróż do początków tych mediów w naszym mieście. W kolejnych salach możemy oglądać stare kamery, urządzenia nadawcze, wystroje wnętrz studiów wiadomości lokalnych. Miłośnicy elektroniki przeniosą się do czasów początków fascynacji radiem, będą mogli podziwiać stare odbiorniki radiowe, a na ścianach muzeum na pewno rozpoznają lokalne sławy telewizji i radia oraz gwiazdy mediów krajowych. Być może wizyta w tym oryginalnym muzeum spowoduje, że następnym razem, kiedy będziemy oglądać lokalne wiadomości lub słuchać lokalnych radiostacji zwrócimy większą uwagę na detale i docenimy prace naszych lokalnych dziennikarzy i ludzi mediów.
IB
Comments (0)