Uber – nowa forma transportu
Uber – nowa forma transportu
Uber, czyli nowy rodzaj usług transportowych oferujący przewozy po imprezach, dowózki do lotniska, a nawet przywiezienie zamówienia z restauracji lub dostawę z dowolnego lokalnego biznesu. Osoby, które zarejstrują się jako kierowcy Ubera stają się niezależnymi kontraktorami i zazwyczaj pobierają wypłaty co tydzień. Poza tym korzystanie z ich usług jest bardzo łatwe. Wystarczy ściągnąć na telefonie aplikację. Cenowo Uber jest o wiele bardziej konkurencyjny w stosunku do tradycyjnych taksówek.
Ale zanim zostaniesz kierowcą Ubera https://get.uber.com/drive/ zapoznaj się z kilkoma faktami:
• Jako kierowca Ubera możesz układać swój własny grafik, jednak zamiast skupiać się wyłącznie na tzw. „surge zones” czyli miejscach większego ruchu np. w pobliżu restauracji lub sal bankietowych postaraj się działać metodycznie. Surge zone okupuj w czasie weekendów. W dni powszednie staraj się układać grafik tak, by dystans pomiędzy kolejnymi klientami był jak najmniejszy, dzięki temu zminimalizujesz koszty i zmaksymalizujesz zyski. Zwracaj też uwagę na miejsca o zwiększonym ruchu pasażerskim np. okolice dworców, lotnisk.
• Zarówno klienci Ubera jak i kierowcy są oceniani w 5 gwiazdkowej skali. Działania te mają na celu oferowanie jak najlepszego serwisu oraz zadowolenie obu stron. Mają także duży wpływ na kontynuację pracy przez danego kierowcę. Ponieważ Uber jest nową, rozwijającą się kompanią, dlatego oceny pasażerów są dla nich tak ważne, a zatrudnienie danego kierowcy wręcz od nich zależy.
• Co do zarobków przez kierowców Ubera nie należy sugerować się tym, co mówią w reklamach. Założeniem firmy nie jest konkurowanie z taksówkami lub innymi przewoźnikami takimi jak np. Lyft, ale z kosztami związanymi z posiadaniem samochodu, dlatego ceny są tak niskie w porównaniu z innymi tego typu usługami.
Aby zarobić jako kierowca Ubera należy dokładnie przeanalizować swoje koszty. IRS pozwalał w 2015 roku na odliczenie kosztów w wysokości 54 centów za milę, jednak kalkulacja ta nie obejmuje utrzymania samochodu, niezbędnych napraw, wymiany oleju, opon, itp. Najlepszym sposobem na obliczenie opłacalności tego przedsięwzięcia będzie zsumowanie przypuszczalnych kosztów utrzymania samochodu na tydzień i odjąć je od tego, ile zarabia się w ciągu tygodnia. Różnica to właściwy zarobek.
Poczytaj też trochę na temat kosztów:
http://therideshareguy.com/do-you-know-how-much-your-rideshare-vehicle-is-really-costing-you/
• Jeżeli chce się być kierowcą Ubera na pełen etat najlepszym rozwiązaniem będzie kupno nowego samochodu. Można także wynająć samochód (lease) jednak najpierw trzeba wpłacić $2000, a potem z tygodniówek będzie pobierana stała opłata. Nie jest to korzystny finansowo program, więc lepiej zainwestować we własny samochód. Aby nie wpakować się w finansowe tarapaty warto zajrzeć na:
http://blog.projectionhub.com/want-to-become-an-uber-driver-create-startup-projections-first/
• Niegrzeczni i niewychowani pasażerowie to niestety realia, jednak nie muszą oni rujnować twoich notowań. Pamiętaj, że zasadą polityki firmy Uber jest „Klient ma zawsze rację”, więc raczej zgadzaj się zawsze z klientem, np. jeżeli nie jest zadowolony, że nie mogłeś odebrać go z lotniska i musiał taszczyć walizy zgoń to na zasady panujące na lotnisku, itp. Oczywiście nie zawsze da się wyjść obronną ręką z każdej sytuacji, ale pamiętaj, że wysoka ocena równa się wysokiej pozycji w firmie.
• Aby zwiększyć swoje dochody zainwestuj w wizytówki. Firma płaci bonusy jeżeli namówisz nowego klienta do korzystania z usług Ubera. Aby zwiększyć swoje szanse ogłaszaj się w mediach lub zostaw swoje wizytówki w salach bankietowych, restauracjach lub rozdawaj je osobom towarzyszącym twoim klientom. Dobry marketing to wyższe zarobki. Bonusy otrzymasz także wtedy, gdy znajdziesz nowych kierowców.
IB
Comments (0)