Fakty Ciekawostki „Americans not very welcome”

„Americans not very welcome”

PODZIEL SIĘ

Wydawałoby się, że Amerykanie ze swoim sztucznym uśmiechem na twarzy lubiani są na całym świecie. Okazuje się jednak, że niektóre kraje niezbyt mile goszczą u siebie obywateli USA.

Oto lista krajów, w których bycie Amerykaninem nie daje żadnych przywilejów, a wręcz może przysporzyć o ból głowy lub kłopoty.
▮ Dania
W Danii rozpowszechnił się pogląd, że Amerykanie uważają się za lepszych od innych. Duńczycy to prosty i bardzo uprzejmy naród, ale nie lubią być traktowani „z góry”. Hasło „Ameryka jest najlepsza” z pewnością nie przysporzy ci przyjaciół.

▮ Rosja
Amerykańskie stosunki z Rosją od czasów Zimnej Wojny są bardzo chłodne i nic nie wskazuje, że nastąpi ich ocieplenie. Blisko 71% Rosjan nie postrzega Ameryki jako przyjaciela, a ciągłe krytykowanie ich polityki czy ukazywanie kolejnych wpadek (chociażby film Czarnobyl) z pewnością nie pomaga w poprawie stosunków między krajami.

▮ Grecja
Ponad 60% Greków nie przepada za Amerykanami. Głównym winowajcą jest zbyt duży optymizm bijący od obywateli USA i ich słynne hasło „Będzie dobrze” („It will be fine”). Grecy borykający się z problemami finansowymi nie potrzebują ciepłych słów wsparcia, a prawdziwej pomocy.

▮ Brazylia
Przemysł filmowy upatrzył sobie Brazylię jako miejsce akcji wielu swoich filmów, tym samym nie respektując jej obywateli i nie ukazując prawdziwego życia tego pięknego kraju. Wielu Amerykanów podążając filmowym szlakiem nie docenia piękna Brazylii i przez to Brazylijczycy nie pałają miłością do Amerykanów.

▮ Hiszpania
Sposób prowadzenia polityki i rozwiązywania konfliktów, często przy użyciu siły i wojsk sprawił, że Hiszpanie patrzą na Amerykanów niezbyt przychylnym okiem. Statystyki pokazują, że ponad 60% Hiszpanów postrzega Amerykę niekorzystnie.

▮ Australia
Dla wielu Australijczyków dążenie Ameryki do władzy podsyca niezadowolenie i rasizm. Ponadto obecny prezydent – Donald Trump ma niezbyt dobrą reputację, a to często przenosi się na niechęć do amerykańskich turystów.

▮ Holandia
Aż 59% Holendrów uważa Amerykanów za paranoików, głupców, rasistów i grubasów… Niemniej jednak wielu z Holendrów wie, że nie można kierować się stereotypami i chętnie gości amerykańskich gości w swoich lokalach i hotelach.

▮ Białoruś
Odkąd Białoruś ma bardzo dobre kontakty z Rosją, przestała dbać o amerykańskiego turystę czy biznesmena. Blisko 70% Białorusinów ma negatywne zdanie o Amerykanach.

▮ Meksyk
Zapowiedź budowy muru pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem z pewnością oziębiła stosunki polityczne. Niestety, ma to także przełożenie na zwykłych obywateli, którzy lubią spędzać czas na meksykańskich plażach. Z najnowszych danych wynika, że niechęć do Amerykanów żywi 65% Meksykanów.

▮ Niemcy
Stosunki pomiędzy Amerykanami a Niemcami są dość ciekawe. Od miłości do nienawiści w relacjach pomiędzy tymi krajami jest przysłowiowy „jeden krok”. Zdaniem Niemców Amerykanie są bardzo leniwym narodem.

MK