Dziwactwa Amerykanów zdaniem Europejczyków
Dziwactwa Amerykanów zdaniem Europejczyków
”How are you” – jako forma przywitania
Niestety, ale zwrot ten jest formą „hello”, a nie pytaniem o rzeczywisty stan naszego samopoczucia. Europejczycy zapytani opowiadają o sobie i rewanżują się pytaniem, oczekując odpowiedzi od drugiej osoby.
Kostki lodu
Tak, jak Amerykanie nie lubią letniej wody podawanej w wielu miejscach Europy, tak Europejczycy zdziwieni są proporcjami w amerykańskich drinkach: 30% napoju i 70% kostek lodu powoduje, że po kilku łykach szklanka jest pusta.
Darmowe ponowne napełnienia
Czyżby z powodu dużej ilości lodu? Europejczycy nie bardzo rozumieją
dlaczego proponuje im się kolejną sodę, skoro pierwsza wciąż jest w połowie pełna. No i fakt, że niezależnie od ilości ponownych napełnień rachunek jest za jedną dużą sodę.
Wielkość porcji
Są ogromne. Przeczą prawom fizyki. Dwóch Europejczyków spokojnie naje się jedną porcją i jeszcze poproszą o „doggy bag” czyli zapakowanie tego, co zostało do domu. W Europie zamawia się tyle, ile jest się w stanie zjeść.
Kombinacje smakowe
Boczek i słodki syrop, marshmallow i słodkie ziemniaki, lody i soda, fasolka i ciemny cukier. Brrr!!! Okropieństwo dla Europejczyków.
100 pytań do…
Większość Europejczyków czuje się zagubionych, rozdrażnionych, zrezygnowanych, kiedy podczas zamiawiania zwykłej kanapki zadaje im się 100 pytań dotyczących zamówienia. Ma być kanapka i już!
Napiwki
Dla ludzi ze starego kontynentu dawanie napiwków może być nie lada zadaniem. Bo w końcu dlaczego mają dawać napiwki komuś, kto i tak ma płacone przez pracodawcę, dlaczego klient jest odpowiedzialny za godziwą stawkę, dlaczego ma nagradzać kogoś, kto nie zrobił dobrej roboty i dlaczego nie ma stałej stawki napiwku?
Podatki
Dlaczego cena widoczna na produkcie nie uwzględnia podatku? Jeżeli ktoś reklamuje, że coś jest za dolara to tyle powinno kosztować.
Drobniaki
Bardzo mylące są nazwy monet, które nie mają nic wspólnego z ich nominałami, bo w końcu, skąd Europejczyk ma wiedzieć, że „nickel” po angielsku oznacza 5.
Ochładzanie/AC
Europejczyk nie może zrozumieć dlaczego w każdym sklepie i biurze temperatura w lecie ma być taka sama jak w kole podbiegunowym lub na Arktyce.
System miar
Po prostu nie ma żadnego sensu. Przecież reszta świata już dawno przeszła na „normalny” system metryczny i najwyższy czas, by Ameryka też to zrobiła.
Nieposiadanie gotówki
Mieszkańcy Europy w portfelach posiadają pieniądze. Nie mogą pojąć dlaczego Amerykanie zawsze są bez gotówki, a za najdrobniejsze rzeczy jak guma do żucia płacą kartą kredytową.
Nieograniczony wybór
Ileż to razy zdezorientowany Europejczyk próbujący kupić mleko zostaje postawiony przed nie lada problemem, jak wybrać mleko spośród 20 gatunków i marek.
Sklepy otwarte 24 godz na dobę
Sklepy otwarte 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu to typowy obrazek w Ameryce. Jest w nich „to, co najpotrzebniejsze”. Dla Europejczyków to dziwne, ich sklepy otwarte są w większości w określonych godzinach.
Wiek pozwalający na spożycie alkoholu
W Europie alkohol można pić od 18 lat (w niektórych krajach nawet od 16). W Stanach dopiero po ukończeniu 21. Również spożycie alkoholu w miejs-
cach publicznych jest mniej limitowane.
Wakacje
Dla Europejczyków to po prostu niemożliwe, aby dobrowolnie rezygnować z wyjazdu wakacyjnego.
IB
Comments (0)