Życie Polonii Fotorelacje Bal karnawałowy klubu Ostoja

Bal karnawałowy klubu Ostoja

PODZIEL SIĘ

W lutym 2005 roku założono organizację Polsko-Amerykański Klub Łowiecki Ostoja zrzeszającą pasjonatów łowiectwa, myśliwych i strzelców. W tym roku odbył się kolejny bal karnawałowy na który oprócz członków Ostoi przybyli zaproszeni goście min. wicekonsul Piotr Semeniuk, gość z Kanady wicekonsul Zdzisław Winkiewicz, kapelan ks. Ryszard Groń, prezes Związku Klubów Polskich Jan Kopeć i inni. 

Prezesem Klubo Ostoja jest Mirosław Pieronek i to on zaznaczył podczas balu, że członkowie Polsko-Amerykańskiego Klubu Łowieckiego starają się podtrzymywać historię i tradycję łowiecką, na którą składają się min. wspólne polowania, zawody strzeleckie oraz pielęgnowanie wszystkiego co składa się na szeroko pojętą kulturę myśliwych i łowczych, czyli gwarę i sygnały myśliwskie, sztandary i mundury łowieckie oraz przepisy na smakołyki kuchni myśliwskiej. Ponieważ bal było okazją do spotkania w większym niż zwykle gronie organizatorzy wykorzystali ten czas także na wręczenie odznaczeń członkom klubu. Brązowymi Medalami Zasługi Łowieckiej wyróżnieni zostali Paweł Gidaszewski oraz Andrzej Urbaniak. Krzyżem św. Huberta odznaczono kapelana klubu, ks. dr Ryszarda Gronia. Medalami klubowymi Zasłużony dla Klubu Ostoja zostali uhonorowani: Krzysztof Skórka, Grzegorz Barszcz i Marek Niezgoda.

Część artystyczna balu wypełniły tańce ludowe i regionalne w wykonaniu tancerzy zespołu tanecznego „Szepty” Małgorzaty Skrzypkowskiej. Oczywiście jak to jest przyjęte przy organizacji tego typu bali uczestnicy mogli wziąć udział w loterii fantowej, konkursach i grach, które nie tylko dały możliwość wygrania cennych nagród ale także zapewniły świetną zabawę.

IB