Fakty Chicago Blisko 6,000 zarażonych COVID-19 i nakaz pozostania w domu do końca kwietnia

Blisko 6,000 zarażonych COVID-19 i nakaz pozostania w domu do końca kwietnia

PODZIEL SIĘ

Gubernator Illinois – J.B. Pritzker w środę podpisze dokument, który przedłuża nakaz pozostania w domu (stay at home order) do końca kwietnia. Jego decyzja wiąże się ze wzrostem liczby zachorowań w Illinois. 

W Illinois potwierdzono obecność COVID-19 u 5,994 osób. Liczba zarażonych wzrosła o 937 przypadków w ciągu jednej doby. Niestety, rośnie także liczba zgonów – od wczoraj zmarło 26 osób i na ten moment możemy mówić już o 99 ofiarach koronawirusa. Już w 50 z 102 powiatów odnotowano obecność koronawirusa.

Do końca kwietnia został także przedłużony stan klęski oraz do końca kwietnia szkoły pozostaną zamknięte, a dzieci podejmą zdalną naukę. Również parki, miejsca rozrywki, rejestracje i bary pozostaną zamknięte do końca miesiąca. Ponadto zarówno gubernator Pritzker, jak i burmistrz Lightfoot zaapelowali ponownie do mieszkańców Illinois o pozostanie w domach. Tylko w ten sposób można powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Każdy, kto może podjąć prace z domu powinien pracować z domu. Każdy, kto czuje się chory, pojawią się u niego gorączka, kaszel, czy inne dolegliwości powinien zostać w domu. „Od początku wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Jednak moim celem jest ocalenie jak największej liczby ludzkich istnień w naszym stanie” – podkreślił podczas swojego przemówienia J.B. Pritzker. Dodał, że jeżeli tylko będzie to możliwe i sytuacja się ustabilizuje nie wykluczone, że zniesie wcześniej nakaz „stay-at-Home”.