Fakty Ciekawostki Budowlańcy z Illinois na farmie u Pritzkera w Wisconsin

Budowlańcy z Illinois na farmie u Pritzkera w Wisconsin

PODZIEL SIĘ

Najpierw żona gubernatora JB Pritzkera wyjechała na Florydę, następnie razem z żoną i córką udał się do sąsiedniego Wisconsin, aby zobaczyć jak idą prace na jego farmie, a wszystko to w czasie obowiązywania nakazu „stay at home”. 

Gubernator JB Pritzker od początku pandemii nałożył na mieszkańców Illinois spore obostrzenia. Nakaz stay at home wszedł w życie w marcu, w kwietniu został przedłużony o kolejny miesiąc, do 29 maja. Wiele biznesów jest wciąż pozamykanych, gubernator nakazuje pozostanie w domach, nie pochwala podróżowania, odwołuje kolejne imprezy, a nawet krytykuje spotkania w przydomowych ogródkach.

Tymczasem FOX 32 przedstawił dziś raport z wyprawy na farmę gubernatora Pritzkera do Wisconsin. Dziennikarze odkryli, że na farmie trwają intensywne prace budowlane, a większość budowlańców dojeżdża codziennie do pracy z Illinois. Gubernator nie widzi nic złego w tym, gdyż biznes budowlany należy do grupy tzw. essential business i zaznaczył to w swojej wypowiedzi: „Po pierwsze są to pracownicy, którzy wykonują konieczną pracę (essential business). Po drugie są to pracownicy zrzeszeni w związkach (union employees) i wykonują swoją pracę. A ja nigdy nie powiedziałem, że ludzie nie mogą przekraczać granic z innymi stanami.” 

Wiele osób uważa, że gubernator łamie zasady, które sam wprowadził. Tego zdania jest między innymi Republikanin John Cabello z Rockford: „Gubernator apeluje, aby nie udawać się w podróż, jeśli nie są one konieczne. Wygląda na to, że ma on dwa zestawy zasad – jedną dotyczą tylko jego osoby, a drugie wszystkich objętych jego nakazem stay at home”.