Podróże Przez Amerykę... Chcę podróżować. Ale jak?

Chcę podróżować. Ale jak?

PODZIEL SIĘ

Z reguły początkową myślą o udaniu się w podróż jest pytanie: Gdzie? Jak już poznamy odpowiedź na to pytanie to zaczyna się zagłębianie w internet i wyszukiwanie okazji, sprawdzanie cen  biletów, jak również zapoznanie się z wybranym miejscem, czyli poszukiwanie lokalnych atrakcji.

Podróżowanie jest niesamowite – poznawanie nowych miejsc, kultur, ludzi, zdobywanie nowych doświadczeń. Podróże kształcą – to nie tylko slogan, to prawda. Tak wiele podróżując można się nauczyć o innych i sobie. Niestety zbyt często rezygnujemy z podróży lub odkładamy ją na później z braku funduszy, albo po prostu przepłacamy.
Oto jak planować, aby  nie przekroczyć budżetu zanim przekroczymy próg mieszkania:

• Nie podróżuj w szczytowych dniach – czyli latanie w piątki i niedziele z pewnością uderzy cię po kieszeni. Nawet soboty są tańsze. Kupując bilet patrz na ceny od soboty do poniedziałku lub środy do soboty. Najtańsze dni na latanie to poniedziałki, środy i soboty.

• Sprawdzaj ceny biletów lotniczych na stronach, które w wyszukiwarce mają opcje “+/-” 1 do 3 dni a nawet pokazują miesięczny kalendarz z cenami przelotów na podaną przez ciebie trasę. W ten sposób porównanie cen jest bardzo proste.

• Wylatuj do 6 lub o 10 rano – po pierwsze masz większą szansę na nieopóź-niony lot. Po drugie są to mniej popularne godziny wylotów co wiąże się z niższymi cenami.

• Używaj właściwych stron internetowych – każdy zna priceline, kayak, expedia czy travelocity. Ale czy słyszałeś  o hipmunk.com, airfarewatchdog.com, adioso.com, momondo.com, google.com/flights?

• Czasami warto być staromodnym – podnieś telefon i zadzwoń do biura obsługi klienta. Często pomogą ci w otrzymaniu lepszego siedzenia, zmianie rezerwacji na lepszą klasę, etc.

• Najlepszymi dniami na kupno biletów lotniczych są niedziela i wtorek. Wtedy bilety można kupić po najniższych cenach.

• Cookies – pamiętasz w przypadku częstego wyszukiwania “okazji”, cookies to twój wróg. Wymazuj je z pamięci komputera.

Nie czekaj na ostatnią chwilę – najtaniej kupisz bilet lotniczy na przeloty po USA na 6 do 4 tygodni przed wylotem.

• Pamiętaj o tzw. price – match guarantee, czyli gwarancji wyrównania ceny jeśli znajdziesz bilety na innej stronie taniej. Orbitz oferuje tą opcję przy kupnie biletów lotniczych a strona https://preferredhotelgroup.com przy zakupie pokoi hotelowych.

• Kolejną ciekawą stroną jest routehappy.com – jak sami o sobie mówią są platformą ukazującą zróżnicowanie wśród samolotów. Pokazują samolot od środka, czyli wiek pojazdu, rodzaj siedzeń i ich stan oraz wszystkie dodatki oferowane podczas lotu, np. WiFi, kontakty elektryczne przy siedzeniach, etc.

• Google Hotel Finder – pomoże ci w znalezieniu najtańszego pokoju w miejscowości, w której planujesz się zatrzymać. Strona HotelChatter pomoże znaleźć ci hotel z najlepszym internetem.

• Jeśli jesteś po 50-tce to powinno wejść ci w krew jedno podstawowe pytanie zadawane w każdym miejscu, w którym wydajesz pieniądze: Czy macie zniżki lub specjalne oferty dla senio-rów? Wiele biznesów zaczyna oferować zniżki dla “starszych” już w tak młodym wieku jak 50 lat.

• Jeśli jesteś członkiem AARP lub AAA lub nawet KOA w wielu miejscach otrzymasz zniżkowe ceny. Strony hotels.com, retailmenot.com, couponheaven.com i orbitz.com są warte odwiedzenia zanim wydasz na pokój.

• Szukaj hoteli oferujących śniadanie kontynentalne. To nie tylko “darmowy” posiłek, ale również oszczędność na czasie. Szczególnie jeśli podróżujesz autem po Ameryce i wyruszasz w nowe miejsce każdego ranka.

• Kiedy podróżujesz z czworonogiem, pamiętaj, że każdy Motel6 lub ComfortSuites przyjmuje zwierzęta. Szczególnie cenna informacja o 23 w nocy, kiedy nie zaplanowałeś wcześniej noclegu a za oknem jest minusowa temperatura i spanie w aucie nie jest najlepszym wyjściem.

• Zostań członkiem klubu – hotele mają swoje “kluby” tak samo jak linie lotnicze. Warto jest zrobić to samo w przypadku wypożyczalni samochodowych.

• Pamiętaj, że auto wynajmiesz dużo taniej z wypożyczalni znajdujących się poza lotniskiem.

• Zanim wynajmiesz auto dowiedz się u swojego agenta czy wynajęte auto podlega pod twoje ubezpieczenie samochodowe. Jeśli tak, nie płać dodatkowo w wypożyczalni.

Siwa