Porady Co robić w czasie kwarantanny

Co robić w czasie kwarantanny

PODZIEL SIĘ

Od 21 marca do 30 kwietnia w Illinois obowiązuje zasada „stay at home”, czyli nakaz pozostania w domu w związku z pandemią koronawirusa. Dla jednych jest to okazja do odpoczynku, dla innych czas na wspólne spędzenie czasu z rodziną.

Dziś kilka podpowiedzi jak można wykorzystać czas podczas tej przymusowej przerwy w naszym zawodowym życiu oraz miło i efektywnie spędzić go z rodziną.

▸ wspólne czytanie – jeśli masz małe dzieci, to zachęcamy do czytania im bajek i baśni. Z większymi możesz praktykować czytanie ze zrozumieniem, a wieczorem sam sięgnij po książkę. Czytanie to przyjemność, która rozwija i pozwala oderwać myśli od obecnej sytuacji.

▸ wspólne gotowanie – wykorzystaj okres wspólnego przebywania w domu na rodzinne przygotowanie śniadania, obiadu, kolacji, a może upieczenie ciasta lub zrobienie deseru. To może być dobra lekcja matematyki dla dzieci (odmierzanie składników) połączona ze śmiechem i miłymi chwilami. Możesz też zacząć eksperymentować w kuchni – wymyślne dania, nowe drinki, ciasta.

▸ wspólne oglądanie telewizji – w wolnej chwili można wspólnie obejrzeć jakiś rodzinny film. Jeśli jesteś miłośnikiem seriali, to jest to dobry okres, aby nadrobić zaległości. Wiele z nich znajdziesz na Netflix.

▸ gry i zabawy – planszówki, gry komputerowe, wspólne malowanie, wycinanki, itd. Spożytkuj ten czas na wspólne rozwijanie zainteresowań.

▸ wspólne sprzątanie – nastała wiosna, a więc czas na wiosenne porządki. Skoro jesteście całą rodziną w domu, to każdemu przydziel jakiś obowiązek i wspólnie szybko posprzątacie dom. Przy okazji możecie wspólnie zrobić porządki w szafach i przygotować je na letni okres.

▸ wirtualne podróże – coraz więcej miejsc na świecie korzysta z różnych aplikacji, które pozwolą ci zwiedzać świat bez wychodzenia z domu. Już teraz zaplanuj swoje wakacje – wybierz miejsce, przygotuj plan zwiedzania, bądź przygotowany, gdy nadejdą lepsze czasy i znów będziesz mógł podróżować.

▸ uporządkuj zdjęcia – z każdej wyprawy przywozisz tysiące zdjęć, które najczęściej zgrywasz na komputer i o nich zapominasz. Teraz masz czas, aby uporządkować zdjęcia, wybrać te, które przypominają ci miłe chwile, wydrukować, wstawić w ramkę i powiesić na ścianie. Możesz też przygotować album pamiątkowy.

▸ naucz się języka obcego – jeśli cierpisz na nudę, to może warto pomyśleć o kursie online i nauczyć się nowego języka obcego. Jest to zawsze dodatkowa umiejętność doceniana przez pracodawców.

▸ poćwicz – okres kwarantanny nie oznacza, że masz zapomnieć o ćwiczeniach. W zdrowym ciele zdrowy duch, a więc ćwicz. Możesz wykonywać proste ćwiczenia jogi, korzystać z blogów słynnych trenerów, a także z kanału YouTube, na którym jest mnóstwo filmów z ćwiczeniami na każdą partię ciała.

▸ znajdź sobie hobby – posiadanie pasji pozwoli ci zapomnieć o problemach dnia codziennego i oderwać się myślami od pandemii koronawirusa. Możesz majsterkować, wyszywać, malować obrazy, gotować, piec ciasta, itd. Znajdź coś, co będzie dawało ci radość.

▸ odpoczywaj – w pogoni za pieniądzem i kolejnymi sukcesami w pracy zapominasz o sobie. Skoro teraz twoje życie zwolniło, poświęć więcej czasu dla siebie. Weź długą kąpiel, przygotuj domowe spa, zrelaksuj się i oddaj błogiemu lenistwu.
Powodzenia!

MK