Dzień Matki w czasie kwarantanny
Dzień Matki w czasie kwarantanny
Święto Mam to jedna z tych okazji, która jednoczyła rodziny. Wspólna celebracja, wyjście do restauracji na uroczysty brunch lub lunch, kwiaty, życzenia, uściski, pocałunki i niespodzianki. Niestety, w tym roku możliwości mamy mniej, aby wspólnie świętować, jednakże nie można rezygnować z celebracji. Polecamy więc kilka ciekawych propozycji na Dzień Matki w czasie kwarantanny.
Zamiast wyjścia do restauracji
Oczywiście najpopularniejszym pomysłem będzie przygotowanie przez domowników posiłku dla mamy. Mogą to być proste potrawy przygotowane przez dzieci (w kąciku kulinarnym podajemy kilka przepisów) lub lunch, który będzie wymagać zaangażowania także taty. Zamiast siedzieć w domu proponujemy zorganizowanie rodzinnego posiłku świątecznego w ogrodzie. Piknik na pewno będzie miłą odmianą po tygodniach spędzonych w domu. Jeżeli mama uwielbia piec lub gotować proponujemy w tym dniu „zaaranżować” lekcję on-line z ulubionym szefem kuchni lub poszukać propozycji któregoś z kanałów zajmujących się gotowaniem (listę podawaliśmy we wcześniejszym numerze Tygodnika Program). Jeżeli ulubiona restauracja mamy nadal pracuje oczywiście koniecznie zamówcie jedzenie z dostawą do domu.
Zamiast uścisków i pocałunków
Video chat to teraz codzienność, ale można też zrobić coś innego. Zorganizujcie mini paradę z okazji Dnia Matki. Przygotujcie transparenty, podjedźcie do domu mamy lub jeżeli mieszkacie razem udekorujcie dom z tej okazji, przygotujcie laurki.
Zamiast typowych prezentów
Jeżeli nie możecie wyjść do kosmetyczki i fryzjera proponujemy przygotowanie domowych maseczek:
Maseczka z kawy – usuwa cienie pod oczami, oznaki zmęczenia i napina skórę. Robimy ją ze zużytych fusów kawy kofeinowej. Możemy dodać do niej mleko (będzie bardziej odżywcza), brązowy cukier (zadziała jak peeling) lub sok z cytryny (rozjaśni przebarwienia).
Maseczka z miodu – 2 łyżki miodu, 2 łyżki ciepłego mleka. Przygotowaną mieszankę nałóż na twarz. Po upływie 20-30 minut zmyj ją letnią wodą. Miód łagodzi podrażnienia, nawilża oraz utrzymuje poziom wilgotności przez cały dzień. Miód ma również działanie odkażające.
Maseczka z siemienia lnianego – 2 łyżki zmielonego siemienia lnianego, ¼ szklanki gorącej wody. Zmielone siemię lniane zalej gorącą wodą i odstaw na kilkanaście minut. Taką mieszankę nałóż na twarz na 15 minut. Taka maseczka zregeneruje wysuszony naskórek, dzięki dużej zawartości witaminy E.
I jeszcze kilka propozycji maseczek na włosy – pamiętaj, aby nakładać maskę na lekko zwilżone włosy, a po jej nałożeniu, przykryć głowę foliowym czepkiem (żeby preparat wchłaniał się we włosy, nie w ręcznik) i dopiero wtedy owinąć ręcznikiem. Taki okład trzymaj na głowie ok. 30 minut. Najlepiej umyj włosy 2 razy szamponem i spłucz w ciepłej wodzie, żeby dokładnie zmyć pozostałości maski. Na koniec możesz wypłukać włosy w chłodnej wodzie z dodatkiem octu, dzięki czemu będą bardziej błyszczące.
Maseczka z majonezu – 3 łyżki majonezu, 3 łyżki oliwy z oliwek.
Maseczka z siemienia lnianego – 3 łyżki siemienia lnianego zalane szklanką wrzącej wody odstawiasz do ostygnięcia. Przecedzasz i nakładasz na włosy uzyskany żel.
Maseczka z awokado – 1 awokado zmiksowane na gładką masę, 3 łyżki śmietany kremówki, 10 kropli octu winnego
Maseczka olejkowa – 2 żółtka, sok z połówki cytryny, 3 łyżki oleju migdałowego lub z kiełków pszenicy
Jeżeli nie możecie spotkać się w szerszym gronie proponujemy spacery z zachowaniem dystansu w jednym z parków stanowych (listę także podawaliśmy w ostatnim numerze Tygodnika Program).
POPELINA