Rozrywka Kino Filmy tygodnia

Filmy tygodnia

PODZIEL SIĘ

A Million Little Pieces

Premiera: 6 grudnia
Gatunek: dramat
Reżyseria: Sam Taylor-Johnson
Obsada: Aaron Taylor-Johnson, Billy Bob Thornton, Odessa Young, Giovanni Ribisi , Juliette Lewis

Film oparty na książce napisanej przez Jamesa Freya, która początkowo była uważana za biografię, potem za połowiczną fikcję, aż oskarżono autora o fałszerstwo literackie. Opowiada historię młodego początkującego pisarza, alkoholika i narkomana, który po sięgnięciu dna udaje się do centrum odwykowego. Tam przechodzi traumę 12-stopniowego programu detoksyfikacji. Podczas 2 miesięcznego pobytu w Minnessocie poznaje szereg interesujących postaci, którzy podobnie jak on tęsknią i walczą o lepsze życie. Film jest historią podźwignięcia się z nałogu, zdrowienia, przyjaźni i nadziei.

The Wolf Hour

Premiera: 6 grudnia
Gatunek: thriller
Reżyseria: Alistair Banks Griffin
Obsada: Naomi Watts, Brennan Brown, Jennifer Ehle

Akcja rozgrywa się w lipcu 1977 roku, kiedy to w Nowym Jorku rządzi przemoc. „Summer of Sam” powoduje eskalację grabieży, niezliczonych pożarów, aresztowań oraz morderstw. June była kiedyś znaną postacią kontrkultury, ale to było dziesięć lat temu. Teraz mieszka sama w mieszkaniu swojej babci w południowym Bronxie i praktycznie odcięła się od świata zewnętrznego. Przez okno swojego apartamentu obserwuje nasilającą się wraz z letnim upałem przemoc, która powoduje u niej strach i paranoję. Musi sama zdecydować komu z odwiedzających jej apartament może zaufać.

Grand Isle

Premiera: 6 grudnia
Gatunek: film akcji, thriller
Reżyseria: Stephen S. Campanelli
Obsada: Nicolas Cage, Kelsey Grammer, Luke Benward, KaDee Strickland

Walter i jego żona zwabiają do swojego wiktoriańskiego domu młodego mężczyznę. Oferują mu schronienie przed huraganem, jednak nie przypuszcza on, że będzie to początek jego dramatycznej walki o przetrwanie. Otóż detektyw Jones oskarża go o dokonanie morderstwa, a jedynym sposobem, aby uchronić się przed karą będzie odkrycie nikczemnych sekretów pary, która udzieliła mu schronienia. Będzie to najdłuższa i najciemniejsza noc jego życia.