Fakty Ciekawostki Gdzie kucharek 6…

Gdzie kucharek 6…

PODZIEL SIĘ

Polskie powiedzenie mówi, gdzie kucharek 6 (albo jedna do niczego) tam nie ma co jeść.

Zabiegani, zapracowani, zestresowani. Łatwiej się udać do polskiego deli po zupę i kotleta niż stać przy garach godzinami, niejeden by powiedział. Oto kilka kuchennych skrótów, które pomogą każdej osobie stojącej przy garach.

Zbyt dojrzałe banany
Obierz ze skórki, pokrój w 1-calowe plastry, ułóż na pergaminie i włóż do zamrażarki. Zamrożone przełóż do zip-lock torebki. W ten sposób powstrzymasz je od dalszego dojrzewania. Zamrożone są super przekąską lub dodatkiem do smoothies.

Odmierzanie miodu
Lub innych lepkich składników nie należy do przyjemnych.
Unikniesz tej nieprzyjemności psikając miarki olejem w spray’u.

Jeśli ten sam młynek
Używasz do mielenia kawy i przypraw czyść go mieląc biały, nieugotowany ryż. W ten sposób pozbędziesz się resztek kawy lub przypraw.

Czosnek
Kiedy w twoim przepisie jednym ze składników jest pokrojony czosnek, nie marnuj czasu tylko wyciągnij tarkę – microplane.

Dodaj sól
Do czekoladowych wypieków. Sól potęguje smak czekolady.

Babeczki
Użyj łopatki – kulki do lodów, w ten sposób zapewnisz, że każda babeczka będzie tej samej wielkości a dzięki temu upieką się równo w tym samym czasie.

Chleb zawsze będzie świeży
Kiedy pokroisz go w kawałki, zamrozisz, a zamrożony przełożysz do torebek “zip-lock” przeznaczonych do zamrażarek. Odmrażaj w pokojowej temperaturze.

Ślizgająca się deska do krojenia
Po blacie kuchennym jest bardzo niebezpieczna. Pod deskę podłóż wilgotny kawałek ręcznika papierowego, a pozbę-dziesz się problemu.

Ostry nóż kuchenny
Takim pozostanie na dłużej, kiedy będziesz go myć w rękach i od razu wycierać do sucha.

Niezbyt dojrzałe owoce
Dojrzeją szybciej po włożeniu do torby papierowej.

Pasta pomidorowa
Niewykorzystana wyrzucona była wiele razy w moim domu. Ale to przeszłość! Niezużytą pastę przełóż na kawałek folii przezroczystej, zawiń w rulon i zamroź. Odkrajaj po kawałku – tyle ile potrzebujesz użyć w danym przepisie.

Cytryny, pomarańcze i inne cytrusy
Wyciśniesz z nich więcej soku jeśli przed pokrojeniem włożysz je na 10-15 sekund pod gorącą wodę po czym nakrywając cytrynę ręką przetoczysz ją po blacie kuchennnym kilka razy.

Pelagia