Jędrne pośladki i płaski brzuch w trzy tygodnie
Jędrne pośladki i płaski brzuch w trzy tygodnie
Poznaj program, dzięki któremu możesz wymodelować ładne kształty swojej pupy i pozbyć się fałdek na brzuchu. Pomogą Ci w tym balsamy ujędrniające, maski do ciała i ćwiczenia.
Codziennie nawilżaj i ujędrniaj skórę
Dobrze nawilżona skóra dłużej zachowuje jędrność. Wiosną wybieraj bardziej tłuste balsamy niż te, które stosujesz zazwyczaj. Wiotką, mało napiętą skórę wzmocnij intensywnie działającym serum.
Wklepuj balsam zaraz po myciu
Aplikuj preparat w 5 minut po prysznicu lub kąpieli, wtedy wilgotna i rozgrzana skóra lepiej go wchłania i odbudowuje ochronną warstwę lipidową naskórka. Wybierz balsam ujędrniający lub odżywczy. Zawiera on oprócz substancji nawilżających m.in. witaminy A i E, wyciągi z alg morskich, kofeinę, olejki, np. migdałowy, które działają ujędrniająco i zmiękczają skórę.
Sprawdzają się też masła do ciała. Preparat stosuj 2 razy dziennie, a gdy pozostajesz w domu, możesz go aplikować częściej, zwłaszcza skórze przesuszonej. Pomoże jej też wcieranie płynnej parafiny, możesz także odrobinę dodać do kąpieli.
Stosuj serum modelujące kształty
Jeśli skóra na pośladkach jest mało napięta, sięgnij po serum przeznaczone do ich wysmuklania. Poprawia ono elastyczność włókien tkanki łącznej, pobudza wytwarzanie lipidów w komórkach tłuszczowych, przez co pośladki stają się krągłe. Gdy twoim kłopotem jest rozciągnięta skóra na brzuchu, nakładaj na te partie serum. Zawarta w nim L-Karnityna i kofeina pobudzą krążenie, a skóra stanie się bardziej zwarta. Kosmetyki wcieraj kolistymi ruchami po wieczornej kąpieli czy prysznicu, codziennie przez 3 tygodnie. Jeśli masz tendencję do rozstępów, stosuj krem przeciw rozstępom.
Dwa razy w tygodniu zrób peeling i maskę
Balsam odżywczy, ujędrniający czy maska lepiej zadziałają, jeśli złuszczysz obumarłą warstwę naskórka peelingiem, ponadto wygładzisz ciało, a skórze przywrócisz zaróżowiony koloryt. Peeling połączony z kompresem z czarnego błota sprawdzi się jako kuracja antycellulitowa.
Usuwaj zrogowaciały naskórek
Wiosną potrzebny jest mocniejszy preparat drobnoziarnisty, który zawiera drobinki zmielonych łupin pestek, np. moreli, kryształki soli czy kwasy owocowe AHA, wspomagające odnowę komórkową. Preparatem masuj ciało kolistymi ruchami podczas prysznica lub kąpieli. Po zabiegu starannie spłucz drobinki letnią wodą. Równie skutecznie działa domowy peeling z oliwy (oliwki dziecięcej) i gruboziarnistej soli kuchennej lub morskiej. Stosuj go na suche ciało przed prysznicem.
Wzmacniaj skórę maskami
Po peelingu dobrze osusz ciało i rozprowadź na pośladkach, udach i brzuchu maskę. Wmasuj ją aż do całkowitego wchłonięcia. Preparaty tego typu zawierają fitoestrogeny ujędrniające ciało, woski roślinne i oleje m.in. z awocado, które zapewniają skórze długotrwałe nawilżenie i przyspieszają jej regenerację. Maskę możesz nałożyć grubiej, owinąć brzuch, pośladki i uda folią, przykryć ręcznikiem i potrzymać przez 2-3 godziny, a nawet całą noc. Owijanie powoduje rozmiękczanie skóry i dzięki temu składniki ujędrniające wnikają głębiej i intensywniej działają.
Stosuj kuracje przeciw cellulitowi
Jeśli na pośladkach czy udach pojawiły się nierówności, tzw. pomarańczowa skórka, zafunduj skórze kurację odtruwającą. Wsyp 200 ml soli borowinowej do wanny z ciepłą wodą, o temp. 36-38 st. C i zanurz się w niej na 10-20 min., dzięki temu skóra wypoci toksyny.
Po wyjściu z wanny i osuszeniu skóry, rozprowadź na pośladkach i brzuchu maskę z czarnego błota z Morza Czarnego. Owiń ciało folią i ręcznikiem, po 1-2 godz. zmyj maskę. Zabieg pobudza krążenie, a zawarte w błocie minerały przywracają skórze sprężystość, zapobiegają też rozstępom.
Pelagia