Fakty Chicago Limit osób kupujących w Walmart i Target

Limit osób kupujących w Walmart i Target

PODZIEL SIĘ

Kolejne sieci sklepów zdecydowały się na wprowadzenie ograniczeń w związku z pandemią koronawirusa. Do Costco i Home Depot dołączają Walmart i Target. 

Od 4 kwietnia do sieci sklepów Walmart będzie mogła wejść ograniczona liczba klientów. Przyjęte normy pozwalają na wejście 5 klientów na każde 1,000 sq ft. powierzchni sklepu, co stanowi tylko 20% dotychczasowej frekwencji. Po osiągnięciu limitu, pozostali klienci będą musieli czekać w kolejce przed sklepem, oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniego dystansu. Wiele sklepów przygotowało się już na długie kolejki na zewnątrz i namalowało odpowiednie linie oznaczające bezpieczny dystans. Niektóre sklepy Walmart ograniczą także sprzedawane towary do tych, które stanowią niezbędną konieczność do życia. Oznacza to, że z półek mogą zniknąć niektóre produkty.

Na podobne utrudnienia mogą liczyć miłośnicy Targetu. Sieć zapowiedziała zmiany w pracy od 4 kwietnia. Liczba osób robiących zakupy w sklepie w tym samym czasie zostanie ograniczona do minimum – każdy sklep na podstawie swojej wielkości wprowadzi odpowiednie ograniczenia. W sklepie zostaną wyznaczone miejsca, gdzie klienci przy zastosowaniu się do nakazu zachowania bezpiecznej odległości będą oczekiwali do kasy. Wszyscy pracownicy Target zostaną wyposażeni w maseczki rękawiczki, które mają ustrzec ich przed zakażeniem.

Przypomnijmy, że od dziś ograniczenia co do ilości kupujących w tym samym czasie oraz krótsze godziny otwarcia obowiązują w Costco i Home Depot. Wszystkie te zabiegi mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i zachęcać ludzi do pozostania w domu.