Podróże Do okoła Świata Majówka i nie tylko

Majówka i nie tylko

PODZIEL SIĘ

Maj to wspaniały miesiąc na rozpoczęcie sezonu wyjazdowego. Wyjazd do pobliskiego parku czy w góry to tylko jeden z pomysłów. Wielu spragnionych słońca, a chcących zaoszczędzić właśnie w maju wybierze się do Meksyku czy na Jamajkę. Inni spędzą pierwszy długi weekend roku, Memorial Day, w jednym z interesujących miast Ameryki.

Oto krótki przekrój ciekawych i niskobudżetowych wyjazdów majowych.

Zion National Park, Utah


Jeden z mniejszych, ale jakże pięknych parków narodowych Ameryki powinien znaleźć się na liście każdego podróżnika. Park znajduje się w stanie Utah, 4.5 godziny od lotniska Salt Lake City oraz w pobliżu miast St. George, Hurricane oraz Virgin. Loty z Chicago do Salt Lake City w miesiącu maju kosztują w granicy $250. Dwie kultowe i skrajnie różne trasy wędrówek w parku to the Narrows oraz Angels Landing. Trasa the Narrows przebiega przez wąski kanion wypełniony wodą. Natomiast Angels Landing to 2,5-milowa trasa, której pierwsze dwie mile pną się wysoko w górę ukazując piękny widok na dolinę. Ostatnie pół mili trzeba przejść po szczycie góry trzymając się łańcuchów nad 1000-stopową przepaścią. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Punta Cana, Dominicana


Jeśli jesteście spragnieni słońca i wypoczynku to ciepła i słoneczna Dominikana oferuje wakacje po sezonie w dobrych cenach. Hotele „all-inclusive” oferują wszystko od białych plaż, wspaniałych basenów, dobrego jedzenia i drinków, poprzez wypożyczalnie sprzętów wodnych oraz okolicznych wycieczek. Przelot z Chicago do Punta Cana to wydatek około $600 a pokój można już znaleźć od $50 za dobę. Jeśli chcemy wykupić wakacje, hotel i przelot, ceny za 4 dni znajdziemy już od $500 w 5-gwiazdkowym resorcie.

Lima, Peru


Okres zimowy zaczyna się w Peru właśnie w maju, ale ze względu na przybrzeżne położenie Limy, stolicy Peru temperatury w maju utrzymują się na poziomie 70F. Maj to również miesiąc, kiedy odnotowuje się najniższe opady deszczu. Lima założona w 1535 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro położona jest w dolinie Chillon, Rimac i Lurin. Wartymi zwiedzenia są Plaza Mayor – starówka z pałacem Arcybiskupim, ratuszem, katedrą i pałacem Gubernatora na czele. Warto zajrzeć do zakonu świętego Franciszka, przejść się nowoczesną dzielnicą Miraflores oraz śladami dawnej cywilizacji zwiedzając Huaca Pucllana. Przelot kosztować nas będzie w granicy $600, a 4-gwiazdkowy hotel w granicach $100.

Nowy Orlean, Luizjana


Okrzyknięte jednym z najbardziej fascynujących miast świata zadziwia historią i architekturą. Dość wysokie majowe temperatury mogą odstraszyć wielu turystów. Warto jednak pamiętać, że w maju wilgoć jest cały czas znośna. Co w tym mieście trzeba zobaczyć? Otóż nie można pominąć Dzielnicy Francuskiej, warto wybrać się na koncert jazzowy, zwiedzić St. Louis Cathedral, Voodoo muzeum, Saint Louis Cemetery i Garden District. Pokój hotelowy to koszt około $110 a przelot z O’Hare $400.

Pelagia