Polecamy Dla Par Mów do mnie jeszcze…

Mów do mnie jeszcze…

PODZIEL SIĘ

W każdym związku mamy lepsze lub gorsze chwile. Kłótnia nie jest niczym złym lub wyjątkowym, wręcz przeciwnie, może być potrzebna, by wreszcie, raz na zawsze powiedzieć co wam nie pasuje. Może także oczyścić związek z nieodmówień i skrywanych problemów. Należy pamiętać jednak, że w każdej relacji ważne jest używanie odpowiednich słów. Nawet kiedy mamy zły dzień nie można o nich zapominać.

Dzięki temu wzmocni się relacje i nawet kłótnie będą wyglądać jak „cywilizowane rozmowy”.

„Dzień dobry, do widzenia”
Każdy dzień zaczynaj od przywitania osoby bliskiej miłym słowem. Przy okazji jeżeli tylko starczy wam czasu wypijcie wspólnie kawę lub zjedzcie śniadanie. Miły początek dnia jest motorem do działania i walki z problemami przez jego resztę. Nie zapomnij także życzyć miłego dnia, kiedy wychodzisz z domu. A po powrocie zanim zaczniesz narzekać i użalać się przywitaj się.
„Dobrze/pięknie wyglądasz”
Komplementy są swego rodzaju paliwem dobrego humoru i nastroju. Miłe słowa sprawiają przyjemność nawet po najcięższym dniu. Niekoniecznie muszą być one wypowiedziane, może to być informacja zostawiona na poduszce lub na drzwiach lodówki, albo liścik dołączony do porannej kawki.
„Kocham cię”
Zapewnień drugiej osoby na temat waszych uczuć nigdy nie za wiele. Nawet kilka razy dziennie warto powiedzieć komuś, że jest dla was ważny, że go kochacie. Poza tym w ramach rewanżu na pewno usłyszycie takie zapewnienie od drugiej osoby.
„Jak się czujesz”, „Dasz radę”
Sentencje te ważne są dlatego, że pokazują nasze zaangażowanie w związek, ale także nasze wsparcie. Upewniają partnera, że zwłaszcza w trudnych chwilach może liczyć na naszą uwagę, pomoc i dopingowanie. Jeżeli takie dodawanie otuchy połączone jest jeszcze z przytuleniem to jest to wspaniały gest ze strony kochającej osoby.
Dobranoc
Nigdy nie kładź się do łóżka zły, ponieważ zamiast odpoczywać będziesz rozmyślać, nie wyśpisz się, będziesz zmęczony i obudzisz się w jeszcze gorszym humorze. Wszystkie nieporozumienia należy wyjaśnić przed snem. Dzięki temu spokojnie się wyśpicie, a wasz związek zyska na tym, bo nie będzie dąsów, fochów i cichych dni.
„Przepraszam”
Bardzo ważne słowo nie tylko w związku, ale w każdej relacji. Powinno być używane codziennie, a nie tylko „od wielkiego dzwonu”. Przyznanie się do błędu i przeproszenie nie jest oznaką słabości ale mądrości. A z drugiej strony przestań robić głupoty, nie będziesz musiał przepraszać.

IB