Porady Finanse Najlepsze miejsca do życia w USA

Najlepsze miejsca do życia w USA

PODZIEL SIĘ

Magazyn Money wybrał 100 miejsc gdzie najlepiej mieszkać w Ameryce. Sugerujemy nie pakować walizek od razu po przeczytaniu poniższego artykułu, tylko najpierw udać się na krótką wycieczkę do wybranego miasta.

Warunkami, które pozwoliły znaleźć się na liście były:

a. łatwa możliwość otrzymania pracy
b. bardzo dobre szkoły
c. bezpieczeństwo
d. przewidywany wzrost ekonomiczy miejsca
e. dobra pogoda i dużo więcej

Oto pierwsza dziesiątka:

1. Louisville, CO
Zaludnienie: 18,400 Stopa bezrobocia: 6.3%
To słoneczne, górskie miasteczko oferuje bardzo niski procent przestępstw, mnóstwo stanowisk pracy w sektorach techniczynym, IT, czystej energii, medycyny. Oprócz tego tutaj znajdziemy drogi rowerowe światowych standardów, trasy górskich wędrówek dla tych zaawansowanych i nie oraz Góry Skaliste wspaniałe dla narciarskich ekscesów.

2. Milton, MA
Zaludnienie: 27,000 Stopa bezrobocia: 6.6%
Milton tylko parę minut od Bostonu daje nam okazję do sielankowego życia na łonie natury. Historyczne domy, piekne widoki, wspaniały system szkolny. Jeśli zapragniemy zgiełku, hałasu, miejsca tętniącego życiem to Boston czeka na nas. Jedyny mankament Milton to wysokie podatki.

3. Solon, OH
Zaludnienie: 23,300 Stopa bezrobocia: 8.2%
Tu zatrudnienie znajdziemy w Nestle, L’Oreal i Swagelok. Wielkie koncerny pomagają w utrzymaniu tego małego miasta dlatego też podatki są niskie. Wspaniałe szkoły, niska przestępczość, światowej sławy klinika – Cleveland Clinic, dodają uroku tej miejscowości.

4. Leesburg, VA
Zaludnienie: 42,600 Bezrobocie: 4.1%
Praca, praca, praca…w rządzie, technologi, firmach wojskowych pracujących na potrzeby armii. Centrum miasta oferuje darmową muzykę, wspaniałe restauracje i letnie markety z organiczną żywnością.

5. Papillion, NE
Zatrudnienie: 18,900 Bezrobocie: 4.2%
Szukasz pracy w transporcie lub służbie zdrowia? Przenieś się do Papillion. Są tu wspaniałe szkoły, dużo natury, stadion sportowy oraz kompleks sklepów i restaurcji. A jeśli to jest zbyt mało to pamiętajmy, że Papillion jest tylko 10 mil od Omaha.
6. Hanover, NH
Zatrudnienie: 8,600 Bezrobocie: 4.4%
Dartmouth College daje przewagę Hanover nad okolicznymi miejscami w ekonomii, życiu towarzyskim i kulturowym. Tu są tanie domy, niska przestępczość i służba zdrowia na wysokim poziomie

7. Liberty, MO
Zaludnienia: 29,100 Bezrobocie: 7.6%
Tutaj jeden z najbardziej znanych amerykańskich gangsterów, Jesse James, i jego gang obrabowali bank.
Telekomunikacja prowadzi prym w zatrudnieniu ludności Liberty. Szkoły co roku otrzymują najwyższe noty i są uważane za najlepsze w całym stanie Missouri.

8. Middleton, WI
Zaludnienie: 17,400 Bezrobocie: 5.1%
Middleton położone jest 6 mil od stolicy Wisconsin, Madison oferuje prace w sektorze farmaceutycznym i elekronicznym. Parki, restauracje, dobre szkoły, muzea, bliskie położenie do jeziora Mendota i wiele więcej.

9. Mukilteo, WA
Zatrudnienie: 20,300 Bezrobocie: 8.2%
Chcesz pracować dla firmy Boeing, nie szukaj dalej. Dobre szkoły, dostępne cenowo domy, 24 mile od Seattle. Nie zapomnijmy, że Mukilteo jest położone nad samą zatoką Puget Sound. Ach, co za życie…

10. Chanhassen, MN
Zaludnienie: 23,000 Bezrobocie: 5.5%
Tutaj pracę można znaleźć w produckcji maszyn i urządzeń oraz w technologii. Firma Emerson ma tu swoją siedzibę. Chanhassen oferuje 34 parki, 11 jezior i jeden z najlepszych ogólniaków w kraju.

Siwa