Życie Polonii Fotorelacje „Noc pod gwiazdami”. Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika w Niles

„Noc pod gwiazdami”. Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika w Niles

PODZIEL SIĘ

23 lutego 2019 roku Niles, miasteczko na północnych przedmieściach Chicago, tętniło życiem i rozbrzmiewało dżwiękami napływającej zewsząd muzyki. Swoją doroczną imprezę z rozdaniem statuetek Polonusa Roku organizowało tam Radio Polski FM, zaś gościnne progi Lone Tree Manor, wypełniły się rodzicami, nauczycielami, absolwentami i przyjaciółmi Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika w Niles, którzy spędzali tam swoją „Noc pod gwiazdami”. 

Początek roku to czas na wspólną zabawę i relaks podczas corocznej zabawy dla rodziców. Ma ona charakter fundraising i gromadzi dodatkowe fundusze zasilające budżet szkoły. Cała społeczność szkolna, pod serdecznym okiem Zarządu szkoły, przygotowuje na bal dodatkowe atrakcje, szuka sponsorów, pomaga w dekorowniu sali. Słodki stół, Wiejski Kramik jak również bogata loteria fantowa są dziełem rodziców, nauczycieli i darczyńców, dzięki którym wydarzenie to ma niepowtarzalny charakter i nastrój, ciekawe nagrody zachęcają do nabywania biletów, a róże wywołują uśmiech na twarzach pań.

Tegoroczna impreza zgromadziła na sali 300 osób, którym bliska jest misja naszej szkoły. Gośćmi szczególnymi byli burmistrz Niles Andrew Przybyło z małżonką, Robert Radkowski – dyrektor na rejon Środkowego Zachodu PSFCU, Anna Mścisz – kierownik oddziału PSFCU w Mount Prospect, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na Stan ILLinois Mirosław Niedziński z małżonką oraz wiceprezes Jan Graca i dyrektor wykonawczy tej organizacji Roman Korczak. W zabawie brali udział członkowie dawnych zarzadów szkoły oraz przede wszystkim rodzice, którzy w szampańskich nastrojach do późnych godzin nocnych w karnawałowych rytmach bawili się na parkiecie. Balowi towarzyszyła cicha aukcja obrazów znanej artystki Lidii Wylangowskiej.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takiej zabawy jak ta, pod kopernikowskimi gwiazdami, jeszcze nie było. Dziękujemy Zarządowi szkoły za podjęcie się organizacji balu, a naszym gościom za wypełnienie tego wieczoru dobrym humorem i uśmiechem, serdecznością i radością, za wspólnie spędzony czas i wspaniałą zabawę. Do następnej pozostało tylko 355 dni ! Zapraszamy na nią już dziś!

Bernarda Redlińska, dyrektor szkoły