O namiętnościach „Polskiego Żigolo”
O namiętnościach „Polskiego Żigolo”
Akcja najnowszej sztuki Mariusza Krzysztofa Kotowskiego dzieje się w Chicago. Głównym bohaterem jest Czaruś – dziennikarz, żigolak, który w wolnym od romansów czasie pracuje w lokalnej gazecie.
Jak przystało na prawdziwego żigolo jest on atrakcyjnym, dbającym o swoje potrzeby egocentrykiem, flirtującym, romansującym bawidamkiem, zabiegającym o względy trzech, jakże odmiennych pod względem charakteru kobiet reprezentujących różne osobowości, światopoglądy i podejście do życia.
Pierwszą z nich jest obecna żona Samanta, niespełniona aktorka, przekonana o swym nieprzeciętnym talencie i wielkości, z którą małżeństwo było chłodną kalkulacją, dzięki której ona zyskała młodego atrakcyjnego męża, on tak upragnione papiery. Drugą „ofiarą” czarującego Czarka jest Justyna, naiwna i trochę infantylna w swych przekonaniach o trwającej aż po grób, romantycznej miłości kobieta-dziecko. To właśnie ten związek spowoduje największą rewolucję w życiu wszystkich postaci, a w szczególności romansujących ze sobą kochanków. Ona dorośnie, przewartościuje swoje życie i wyciągnie naukę z tego co ją spotkało, a on… No cóż, dzięki niej pozna kolejną „kobietę swojego życia”, Ewę. Ewa to starsza siostra Justyny, dziennikarka telewizyjna. Jest jej całkowitym przeciwieństwem, jest chłodna, poukładana i niepozostawiająca miejsca w swym życiu na porywy serca. Jednakże znajomość z Czarkiem także odciśnie piętno na jej życiu oraz spowoduje zrzucenie maski, którą nosiła od tak wielu lat. Chyba tylko ona z całej trójki zauroczonych flirciarzem kobiet potrafi dostrzec jego prawdziwą naturę.
Tak więc „Polski Żigolo” to sztuka, w której relacje pomiędzy czwórką bohaterów można scharakteryzować jako walkę namiętności z egoizmem, a bohaterów, a zwłaszcza tytułowego żigolo jako mężczyznę, który niekoniecznie jest zły i podły do szpiku kości, on raczej sam dokładanie nie wie czego chce i dlatego „miota się” pomiędzy trzema kobietami.
Mariusz Krzysztof Kotowski, autor scenariusza i reżyser w jednej osobie prezentuje postacie dramatu w kontekście ich wzajemnych relacji, dlatego też zrezygnował z rozbudowanej scenografii. Uwagę aktorów i uwagę widzów skupił na bogatej, pełnej niuansów psychologii postaci i przedstawionym w krzywym zwierciadle obrazie związków nie tylko damsko-męskich, ale i społecznych. Obnażył również kierujące postępowaniem każdego bohatera pobudki i motywacje uwzględniając przede wszystkim przemiany jakie zaszły w ich zachowaniu.
W przedstawieniu występują trzy znakomite aktorki Polish American Actors Theater: Anna Dolecki, Edyta Luckos i Małgorzata Bieda. W rolę Czarka wciela się Marcin Kowalik, laureat nagrody im. Poli Negri.
Serdecznie zapraszamy Państwa na spektakl!!!
Tylko 3 przedstawienia!!!
9, 11 i 16 kwietnia
– Scena Hunters przy Hunters Restaurant and Lounge 7232 W. Diversey Ave, Elmwood Park, IL 60707
Początek spektaklu: piątki – 7 pm, niedziela – 5 pm
Informacje: 708-453-4430, 773-744-6154
Comments (0)