\”Obce każdemu Afrykańczykowi\”. Wspólna petycja kenijskich chrześcijan i muzułmanów
\”Obce każdemu Afrykańczykowi\”. Wspólna petycja kenijskich chrześcijan i muzułmanów
Przedstawiciele chrześcijan i muzułmanów w Kenii sprzeciwiają się rosnącym wpływom ideologii LGBT w kraju.
1 lutego 2024 roku chrześcijanie i muzułmanie zamieszkujący Kenię złożyli petycję do parlamentu, w której wyrazili sprzeciw wobec narastającej obecności ideologii LGBT w kraju. W dokumencie wyrażono obawy związane z organizowanymi próbami podważania przepisów zabraniających homoseksualizmu i innych \”nienaturalnych czynów\”. Argumentowano, że takie działania nie tylko zagrażają moralności społeczeństwa kenijskiego, ale również kwestionują konstytucyjne prawo do równości wobec prawa.
Charles Kanjama, prawnik, stwierdził, że wspólnym mianownikiem tych prób na całym świecie jest twierdzenie, że prawa i wolności osób LGBT zostały naruszone poprzez dyskryminację ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Według niego te terminologie są obce nie tylko Afrykańczykom, ale każdemu, kto posiada fundamenty moralne.
W petycji podkreślono, że ostatnie orzeczenia sądowe, zwłaszcza w sprawie Rady Koordynacyjnej Organizacji Pozarządowych przeciwko Erickowi Gitari, reprezentującemu ruch LGBTQI+ i pięciu innym osobom, rozciągnęły granice władzy sądowniczej, otwierając drogę do potencjalnej legalizacji związków osób tej samej płci w Kenii. Składający petycję wyrazili potrzebę podjęcia środków naprawczych w celu ochrony tradycyjnej struktury rodziny.
Kanjama zauważył, że jeśli ten wyrok nie zostanie poprawiony, będzie to miało drastycznie negatywny wpływ na kenijskie rodziny, przyspieszając proces legalizacji związków osób tej samej płci.
Osoby składające petycję zwróciły uwagę na niepokojące wpływy ideologii LGBT w systemie edukacji, podając konkretne przykłady zawarte w podręcznikach dla czwartoklasistów, które przedstawiają \”niezbyt subtelne obrazy związków homoseksualnych\”. Uważają to za atak na przyszłe pokolenia i wezwali parlament do zbadania sprawy oraz podjęcia działań przeciwko wydawcom i dystrybutorom takich materiałów.
W petycji zwrócono również uwagę na obecność zagranicznych organizacji pozarządowych lobbujących na rzecz zmian w karnym prawie Kenii, mających na celu dekryminalizację takich czynów jak homoseksualizm.
This page imported from Bejsment
Comments (0)