Podróże Przez Amerykę... Parki Illinois otwierają swoje bramy

Parki Illinois otwierają swoje bramy

PODZIEL SIĘ

W związku z pandemią koronawirusa wiele parków stanowych było zamkniętych. Powoli życie powraca do normalności, otwierają się parki, skwery zieleni, lasy, pola golfowe, szlaki rowerowe, a także parki stanowe.

Dziś kilka propozycji dla miłośników pieszych wycieczek, wypraw rowerowych i pięknych krajobrazów.
▸Giant City State Park – 235 Giant City Rd, Makanda
Zapierające dech w piersiach naturalne piękno i nieograniczone możliwości rekreacji na świeżym powietrzu – tak wygląda wycieczka do Giant City State Park w Makanda. Park z pewnością zachwyci odwiedzających w każdym wieku. Spektakularne lasy i ściany z piaskowca stanowią wyzwanie dla wspinaczki. W ofercie są także zjazdy linowe. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu mogą skorzystać z jazdy konnej i możliwości wędkowania.

▸ White Pines Forest State Park – 6712 W Pines Rd, Mount Morris
Park stanowy White Pines Forest o powierzchni 385 akrów położony jest w samym sercu doliny Rock River, która stanowi granicę historycznego szlaku Chicago-Iowa. Dziś park jest idealnym miejscem na rodzinne wypady, aby cieszyć się wędrówkami, wędkarstwem, campingiem i piknikiem. Dzięki spokojnemu, malowniczemu pięknu i nowoczesnym domkom w pięknym lesie, nie ma lepszego miejsca na odpoczynek od codziennej rutyny. Do najciekawszych elementów parku należą betonowe brody rozpościerające się nad potokami, pozwalające odwiedzającym przejeżdżać przez płynące strumienie, a dostępną ścieżką można dojść do brzegu strumienia, aby obserwować przyrodę i łowić ryby.

▸ Mississippi Palisades State Park – 16327A Il Route 84, Savanna
Park stanowy Missisipi Palisades położony jest w pobliżu zbiegu rzek Missisipi i Apple w północno-zachodnim Illinois. Znany jest ze swoich stromych klifów i interesujących formacji skalnych, a także pięknych szlaków, które prowadzą do inspirujących, gigantycznych głazów. Jednym z takich szlaków jest Sentinel, który ma ponad 1,3 mili długości i jest najdłuższym szlakiem w parku.

▸ Black Hawk State Historic Site – 1510 46th Ave, Rock Island
Wyobraź sobie las pośrodku miasta, istny miejski raj. Szlaki turystyczne wijące się głęboko w lesie, po nierównych wzgórzach i wzdłuż łagodnej rzeki. Odwiedź Muzeum Indian Hauberg, aby dowiedzieć się więcej o plemieniu Sauków i historii parku. W muzeum znajdują się artefakty Indian Sauk i Meskwaki oraz wystawa przedstawiająca cztery pory roku i życie tych plemion. Park ten jest uznany za jeden z „7 cudów stanu Illinois”.

▸ Shabbona Lake State Park – 100 Preserve Rd, Shabbona
Shabbona Lake State Park obejmuje 1550 akrów prerii i 318-akrowe sztuczne jezioro rybackie. Park Shabbona Lake stanowi dogodną, naturalną przystań od zgiełku codziennego życia. Miejsce to oferuje możliwość piknikowania, biwakowania, wędkowania, polowania i uprawiania sportów wodnych na jeziorze. Zdecydowanie cała rodzina pokocha to miejsce.

▸ Cave-in-Rock State Park – 1 New State Park Rd, Cave-in-Rock
Park stanowy Cave-in-Rock składa się z jaskini i malowniczych lasów położonych wzdłuż rzeki Ohio. Przez park wiodą świetne szlaki do pieszych wycieczek, w tym nad urwiskami skalnymi. Zabierz za sobą piknikowy koszyk i rozkoszuj się obiadem na świeżym powietrzu.

▸ Rock Cut State Park – 7318 Harlem Rd, Loves Park
Piękny park stanowy z dwoma jeziorami, o łącznej powierzchni 3 092 akrów. Jezioro Pierce o powierzchni 162 akrów to miejsce dla osób, które chcą łowić ryby. Drugie 50-akrowe jezioro Olson jest szczególnie przeznaczone dla miłośników pływania. W miejscu tym możesz zażyć rozkoszy z wędkowania, kajakarstwa, jazdy konnej, obserwowania ptaków i pieszych wycieczek.

▸ Rock Island Trail State Park – 311 E. Williams, Wyoming
Park ten jest uznany za jeden z najlepszych dla miłośników pieszych wypraw, jazdy rowerowej, a zimą biegów narciarskich. W sumie park zapewnia 27 mil szlaków. Tutaj cała rodzina może spędzić czas aktywnie i miło.

Ruda