Podróże Przez Amerykę... Parki narodowe otwierają swoje bramy

Parki narodowe otwierają swoje bramy

PODZIEL SIĘ

Ameryka zaczyna powoli otwierać się. Do życia powracają biznesy, w wielu stanach otwarto już także restauracje, bary, kościoły i miejskie parki. Przyszedł czas na kolejny krok – otwarcie parków narodowych. W końcu lato coraz bliżej.

Dziś podajemy listę parków, które już przyjmują gości lub niebawem otworzą swoją działalność. Oczywiście niemal wszędzie obowiązuje nakaz zachowania bezpiecznego dystansu – 6 stóp, a także inne przepisy, o których piszemy w naszym artykule.

Wciąż nie znamy dokładnej daty, kiedy Grand Canyon National Park na dobre otworzy swoje bramy. Wiadomo, że ma to nastąpić jeszcze w maju. Tymczasem w części parku znajdującej się w Arizonie można już zwiedzać. Niestety, obowiązuje limit osób wpuszczanych codziennie do parku. Podróżni mogą udać się na niektóre punkty widokowe. Wciąż zamknięte pozostają szlaki od zachodniej części, czyli okolice Desert View, Rim Trail i wszystkie szlaki w kanionie, w tym te wychodzące z Grand Canyon Village i Colorado River. Zamknięte są też sklepy, więc pamiętaj o zabraniu wody, jedzenia i środków dezynfekujących.

Powoli otwiera się dla odwiedzających Yellowstone National Park. Proces rozpoczął się 18 maja – tylko w części Wyoming (od strony Montany wjazd jest zamknięty). W parku obowiązuje limit osób. Turyści mogą udać się do części Lake, Grant i Canyon Village, a także zobaczyć słynny gejzer Old Faithful.

Również od 18 maja stan Wyoming zezwala na odwiedzanie Grand Teton National Park – pięknego parku, w którym stromość gór budzi podziw. W pierwszej fazie zostaną otwarte tylko drogi, niektóre toalety oraz szlaki. Wciąż zamknięte pozostają pola namiotowe i kabiny.

Rocky Mountain National Park to malowniczy park położony w Kolorado. Swoje bramy planuje otworzyć od 4 czerwca, ale już od 27 maja można ubiegać się o miejsce na polu namiotowym w Moraine Park i Glacier Basin.

Arches National Park oraz Canyonlands National Park w Utah zapraszają turystów od 29 maja. Wówczas mają zostać otwarte niektóre drogi, a także szlaki. Niestety, pola namiotowe, kempingi i sklepy nadal pozostaną zamknięte. Lepiej wygląda sytuacja w Zion National Park, który od 13 maja można zwiedzać. Również otwarty jest Bryce Canyon National Park. Większość dróg w parku jest otwartych, podobnie jak punkty widokowe. Zamknięte pozostają centrum informacji, kempingi, niektóre szlaki oraz toalety. Będąc w Utah możesz odwiedzić także Dinosaur National Monument w Jensen oraz Hovenweep i Natural Bridge. Wszystkie te miejsca są po części otwarte.

Jeśli chodzi o parki na Florydzie, to większość parków jest otwartych, w tym ten najsłynniejszy z aligatorami, czyli Everglades National Park. Niestety, niektóre atrakcje, jak przejażdżki łódkami w niektórych miejscach wciąż mogą być niedostępne.

Jeśli planujesz wyjazd do Tennessee czy Północnej Karoliny, to wiedz, że Great Smoky Mountains National Park od 9 maja otworzył większość dróg dla turystów. Czynne są także niektóre ze szlaków. Jeśli planujesz wyprawę po Blue Ridge Parkway z Tennessee do Wirginii i do Karoliny Północnej, to raczej nie powinieneś mieć problemów z przejechaniem tej trasy. Większość dróg jest otwartych. W tym regionie możesz także śmiało odwiedzić Big South Fork National River, Stones River National Battlefield czy Cumberland Island National Seashore.

Wciąż czekamy na informacje o parkach narodowych w Kalifornii. Niemal wszystkie są nadal zamknięte, a stan nie podał żadnych informacji dla turystów.

Miłego podróżowania
Ruda