Polecamy Dla Panów Pierwsza randka

Pierwsza randka

PODZIEL SIĘ

Przed tobą pierwsza randka z kobietą, którą niedawno poznałeś. Jak się do niej przygotować? Wiemy, że się denerwujesz. Oto kilka zasad, do których warto się zastosować.

Ułóż plan
Mężczyzna z planem jest bardziej atrakcyjny, ponieważ pokazuje kobiecie, że ma inicjatywę i pomysły. Zamiast pytać kobietę co chce robić, pomyśl z wyprzedzeniem, przejmij ster i postaraj się znaleźć neutralne miejsce, w którym miło spędzicie czas. Bądź przygotowany. Nie wybieraj miejsc zbyt obleganych. Bezpiecznym wyjściem jest ustronna kawiarnia, kameralna restauracja, przyjazny klub – miejsce, gdzie będzie można spokojnie porozmawiać, nie przekrzykując się. Na nietypowe czy ekstremalne randki – przyjdzie jeszcze czas, kiedy lepiej się poznacie.
Wyczyść auto
Jeżeli zabierasz kobietę swoim autem wyczyść je nie tylko z zewnątrz, ale także i w środku. Auto jest także twoją wizytówką. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie się liczy – i chodzi tu nie tylko o twój wygląd. Zwróć też uwagę na zapach. Podczas jazdy włącz muzykę ale taką, aby nie zagłuszała waszych rozmów.
Miej przy sobie gotówkę
Wypłać trochę gotówki, nie licz wyłącznie na swoją kartę. Tradycyjnie to mężczyzna reguluje rachunki, ale nowoczesne, niezależne finansowo panie nalegają, by także zapłacić rachunek. Wypada jednak, aby to mężczyzna przynajmniej na pierwszej randce zapłacił. Poza tym nowoczesna zasada jest prosta – ty zaprosiłeś, więc ty płacisz.
Ubierz się odpowiednio
Ubierz się schludnie. To, co masz na sobie ma ogromny wpływ na to, jak cię będą postrzegać. Strój młodzieżowy niekoniecznie cię odmłodzi. Jeśli wybrałeś kawiarnię – ubierz się elegancko, ale nie „sztywno”. Włóż coś, w czym będziesz się czuł komfortowo. Pamiętaj też o higienie, czyste paznokcie, zadbane ręce.
Zadzwoń przed spotkaniem
Opowiedz ogólnie o swoich planach, tak by kobieta mogła się odpowiednio przygotować. Panie lubią zaplanować sobie, w co się ubiorą i kiedy będą czuły się komfortowo. Nie zdradzaj jednak wszystkich szczegółów, aby nie zepsuć niespodzianki.
Bądź punktualny
Jest dużym nietaktem, by kobieta czekała na mężczyzną, który zaprosił ją na randkę. Doceń jej czas i bądź punktualnie – obojętne, czy umówiliście się na miejscu, czy przyjeżdżasz po nią do domu. Jeżeli jedziesz po nią do jej domu nie bądź zbyt wcześnie, jeżeli jesteście na miejscu i spóźnisz się z powodu korków ulicznych, na które nie masz wpływu, przeproś. Pierwszą randkę warto ograniczyć do 3, 4 godzin. Wcześniej o tym poinformuj i zapytaj kobietę o to samo, ile ma czasu.
Opanuj stres
To tylko pierwsza randka. Na ośmielenie nie zamawiaj w żadnym przypadku alkoholu. Dar pięknej wymowy nie jest każdemu dany. Dar słuchania też jest bardzo ważny. Słuchaj jednak ze zrozumieniem i okazuj zainteresowanie, na przykład zadając pytania. Pamiętaj: pierwsze randki są po to, by się lepiej poznać. Nie ma lepszego sposobu poznania kogoś, niż szczera rozmowa twarzą w twarz. Więc bądź sobą. Nie narzucaj się, daj jej dojść do słowa i wysłuchaj, kiedy trzeba, a randka na pewno pozostanie w waszej pamięci na długo.
Na koniec randki
Jeżeli jesteście twoim samochodem koniecznie odwieź ją do domu, niezależnie od wyniku randki. Wysiadając, otwórz jej drzwi i odprowadź kawałek. Nie wpraszaj się na siłę, nie próbuj przylepiać się do niej, na siłę nie całuj, nie przytulaj. Bycie zbyt wylewnym może być zniechęcające i odstraszające. Jeżeli randka była udana zadzwoń do niej następnego dnia i podziękuj za miło spędzony czas. Być może umówicie się na następną randkę.

IB