Życie Polonii Fotorelacje Podróż Szeptem Malowana

Podróż Szeptem Malowana

PODZIEL SIĘ

Koncert Jubileuszowy to uwieńczenie wieloletniego wysiłku tancerzy, rodziców, sponsorów i osób zaangażowanych w działaność grupy. I tak z przytupem i uśmiechem Centrum SZEPTY zabrało nas w podróż po wielu regionach Polski, od nadbałtyckich Kaszub po rejony górskie Sącza i Spisza. Symboliczny szepczący motyl, narysowany  przez naszą utraconą tancerkę Monikę (www.monikascholarship.com ), a z którego wywodzi się nasza nazwa, poprowadził nas przez Warszawę, Łowicz i Kraków. Nie zabrakło na scenie Smoka Wawelskiego i Lajkonika, oraz dwóch legend: o Smoku Wawelskim i o Juracie, które z zainteresowaniem ogladała i publiczność i dzieci na scenie. Było kolorowo i wesoło, ale również elegancko i dostojnie, kiedy zespół prezentował tańce narodowe: poloneza oraz mazura w nowo uszytych specjalnie na tę okazję kontuszach. A ponieważ większość tancerzy urodzona jest w USA nasza podróż objęła również taniec kraju zamieszkania w formie swinga. 

Na ekranie podczas koncertu pojawiały się co chwila zdjęcia naszych tancerzy z całego okresu pięciu lat, a to za sprawą Ewy i Tomka Tyrawy.  Podczas przerwy nasi goście mogli osłodzić podniebienia pysznym sernikiem i pączkami oraz kawą. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim wolontariuszom, którzy podczas koncertu pracowali przy sprzedaży słodkości i opiekunom zajmującym się naszymi najmłodszymi pociechami.

Na zakończenie koncertu publiczność gromkimi brawami nagrodziła naszych tancerzy oraz zarząd zespołu w składzie Ewa Tyrawa, Eliza Idec, Aga Williams oraz Małgorzata Skrzypkowska. W imieniu rodziców pani Małgosia Belcik odczytała przepiękne podziękowania w kierunku kierownictwa Centrum. Był to niesamowicie wzruszający list podsumowujący character naszego centrum, któremu towarzyszyły wniesione na scenę kosze kwiatów. Był to dla nas niezapomniany wieczór.

Dziękujemy Agnieszce Williams (www.agasboxofmiracles.com) za stworzenie ślicznych zaproszeń, Andrzejowi Brach za piekne zdjęcia z koncertu oraz radiu Polski FM  z redaktorem Zygmuntem Rygiel za rozpowszechnienie informacji o koncercie. Serdeczne Bóg zapłać.

A przed nami dwa ważne wydarzenia: Bankiet Jubileuszowy 25 stycznia 2020r. oraz Koncert Stypendialny przy udziale wielu znanych artystów 7 marca 2020r. Na oba serdecznie Państwa zapraszamy. Informacje wkrótce na  www.whisperscenter.com, www.monikascholarship.com. Niedługo również dostępne będą nasze coroczne śliczne kalendarze sponsorowane przez lokalne biznesy i organizacje. Zapraszamy do zamawiania. Serdecznie dziekujemy za poparcie!