Polecamy Dla Par Podróż we dwoje

Podróż we dwoje

PODZIEL SIĘ
Attractive Young Couple on Tropical Beach

Czy zdarzyło się wam wyjechać na wakacje I wrócić z nich skłóconym? Wasz wymarzony urlop zmienił się w najgorszy horror i to nie za sprawą pogody czy organizatora wyjazdu, lecz was samych. Dlaczego tak się stało? Prawdopodobnie nie do końca zgadzała się wasza wizja “urlopowania”.

Chcecie mieć piękne wakacje?  Podróż we dwoje przed tobą? Przeczytajcie nasze porady.

Gdzie na wakacje?
Usiądźcie i wypiszcie na kartce miejsca, gdzie chcielibyście pojechać na wakacje. Następnie wymieńcie się swoimi poglądami i zacznijcie dyskusję. Waszym celem ma być wybór jednego miejsca, w którym oboje będziecie czuli się dobrze. I z pewnością nie będzie to łatwa sprawa.

Wizja wakacji
Jeśli uda się wam ustalić wspólne miejsce wakacji, czas zacząć myśleć nad tym, jak mają wyglądać wasze wakacje. Jak wiadomo, każdy ma inne wyobrażenie o urlopie. Jedna osoba chce leżeć i odpoczywać, a druga osoba będzie chciała spędzać jak najwięcej czasu w ruchu i na świeżym powietrzu. Trzeba na spokojnie ustalić podział – część wakacji spędzamy “leżakując”, a część wędrując.

Budżet
Na wakacje nie jeździmy co miesiąc, ale mimo wszystko nie powinniśmy wydawać całych oszczędności na jeden wypad. Warto usiaść i poszukać ciekawej, ale taniej oferty. Zanim zaczniecie szukać wymarzonych wakacji, ustalcie budżet, jaki chcecie przeznaczyć na urlop i starajcie się go trzymać. Weźcie pod uwagę, że wasze wydatki to nie tylko hotel, samochód czy samolot, ale także restauracje, koszty na muzea, parki, itp.

Czas dla siebie
Wakacje nie muszą oznaczać, że przez cały czas będziecie wszędzie razem. Dajcie sobie trochę przestrzeni. Pani może pójść do spa, a w tym czasie pan na mecz do knajpy, ona wybierze wycieczkę po sklepach, a on pojedzie pooglądać samochody czy motory.

Kompromis
On kocha rano długo spać, ona jest rannym ptaszkiem…. i jak to pogodzić? Oczywiście można ustalić, że przez dwa dni on wcześniej wstaje, a przez kolejne dwa dni ona dłużej z nim zostaje w łóżku. Można też iść inną drogą – on śpi, a ona w tym czasie robi swoje rzeczy – sprawdza e-maile, idzie na siłownię czy basen, przygotowuje się do wyprawy, czyta. W ten sposób unikniecie porannych konfliktów. Kompromis to też ważna sprawa przy wyborze restauracji, knajp czy muzeum. Starajcie się zawsze dogadywać, nigdy walczyć. Jeśli jednego dnia jest po jej myśli, to następnego niech będzie po jego.

Zjedzcie zanim dopadnie was głód
“Polak głodny, to Polak zły” i pod tym hasłem mogę śmiało się podpisać. Głód sprawia, że opadamy z sił, wszystko zaczyna nam przeszkadzać, nie chce się nam nic, nic nas nie cieszy, zaczynamy się złościć i szukać przysłowiowej dziury w całym. Zjedzcie zanim poczujecie głód lub zawsze miejcie przy sobie jakiś batonik czy orzeszki.

Buziaki i całuski
Urlop ma być waszym najlepszym czasem, więc zamiast gniewać się i obrażać na siebie, dajcie sobie całusa i cieszcie się, że możecie być razem, z dala od całego zgiełku dnia codziennego. Nigdy nie kładźcie się spać skłóceni. Szkoda czasu na gniew, kiedy przed wami być może przygoda życia.

Bawcie się
Jesteście na wakacjach, sami, nikt was tu nie zna. Nie musicie się pilnować. Korzystajcie z uroków urlopu i bawcie się. Nie żałujcie żadnej chwili. Niech po powrocie śmieje się wasza buźka jak tylko pomyślicie o minionym urlopie.

ms