Najnowsze Popęd seksualny u kobiety

Popęd seksualny u kobiety

PODZIEL SIĘ

Poziomy hormonów płciowych, takich jak testosteron, estrogeny i progesteron w naturalny sposób spadają w miarę upływu lat, a to odgrywa znaczącą rolę w pożądaniu i orgazmie.

Popęd seksualny w wieku 20 lat
Do 28 roku życia jest zazwyczaj silny dzięki nowym związkom i biologicznemu zegarowi ustawionemu na posiadanie potomstwa. Na niski popęd seksualny w wieku 20 lat mogą wpływać zażywane tabletki antykoncepcyjne, które obniżają poziom testosteronu, to z kolei obniży libido a także może spowodować suchość pochwy. Należy skonsultować się z lekarzem, by wykluczyć inny problem zdrowotny i wybrać alternatywną metodę antykoncepcyjną.
Popęd seksualny w wieku 30 lat
Nie bądź zaskoczona jeśli zainteresowanie seksem w tym wieku spada. Wpływa na to wiele czynników i przede wszystkim to dekada, w której kobieta poświęca się karierze i wychowywaniu dzieci. Dlatego wiele kobiet woli nadgonić sen, niżeli spędzić noc na dzikim seksie. Poza tym zmiany hormonalne, które zachodzą podczas ciąży i podczas karmienia mogą wywołać brak pożądania. Stres może stanąć na drodze do intymności, tłumi testosteron i podnosi poziom kortyzolu. Zalecane jest stosowanie technik obniżających stres np. joga lub medytacja. Po 30 jesteś zdecydowana, aby być w stałym związku z jednym partnerem. Ilość stosunków może być mniejsza, ale warto skoncentrować się na jakości związku. Komunikowanie się z partnerem i wyrażanie swoich potrzeb oraz negocjowanie pomoże utrzymać bliskość.
Popęd seksualny w wieku 40 lat
Zmiany hormonalne odgrywają tu znaczącą rolę i mogą wpłynąć na popęd seksualny, nastrój i odczucia z nim związane. U kobiet, które wchodzą w okres około menopauzalny ok. 5-10 lat przed menopauzą, jajniki przestają stopniowo wytwarzać estrogen. Zmniejszona ilość produkowanego estrogenu może spowodować suchość pochwy i seks może być bardziej bolesny. Z kolei mniejsza ilość progesteronu może powodować większe krwawienie, przyrost masy ciała, wahania nastroju, bezsenność i drażliwość. Dla wielu kobiet to okres, w którym dzieci są już starsze, kariery są już ustalone, znają swoje ciało i potrzeby, aby osiągnąć orgazm. Jeśli następuje suchość pochwy i następują niepożądane skutki obniżające libido możliwe jest leczenie progesteronem lub testosteronem, by poprawić popęd seksualny. Należy mieć na uwadze jednak, że to jest naturalna część starzenia się, a zwiększyć libido można prowadząc zdrowe życie i utrzymując bliską więź z partnerem.

Barb