Tylko u nas Rowerem po Chicago i okolicy

Rowerem po Chicago i okolicy

PODZIEL SIĘ

Czas odkurzyć rower po zimowej przerwie i wybrać się na przejażdżkę po lasach, parkach i ścieżkach rowerowych w Chicago i okolicy. Z pewnością musisz zabrać wodę i jakąś przekąskę i pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego dystansu, który wymagany jest w czasie pandemii koronawirusa.

Oto kilka najpopularniejszych tras.
▸ Tour de Tiki
Jest to trasa licząca 13 mil i rozpoczyna się w downtown Chicago, a kończy w River Grove. Wycieczkę możesz rozpocząć przy 435 N Clark St, gdzie znajduje się bar Three Dots and a Dash. Trasa przebiega po ulicach Clark St., Kinzie Ave, Diversey Ave, Grand Ave i kończy się na River Rd. Uwieńczeniem twojego trudu byłby pyszny drink w hawajskim stylu, z jakiego słynie Hala Kahiki w River Grove, ale to będzie możliwe dopiero po pokonaniu pandemii koronawirusa. Aby powrócić do centrum Chicago możesz skorzystać z usług kolejki Metra.

▸ Wilderness Revisited
Ta trasa liczy 16 mil i rozpoczyna się w słynnym parku, w którym Polonia uwielbia bawić się latem – Schiller Woods Forest Preserve – Cumberland i Irving Park Rd, niedaleko lotniska O’Hare. Udając się w kierunku północnym wjeżdżamy na Des Plaines River Trail, która prowadzi do miasteczka Des Plaines. Trasa przebiega w dużej części w lesie, więc nie zdziw się, jeżeli na twojej drodze stanie sarna czy jeleń. Podziwiaj naturę, a zwłaszcza stare drzewa, które znajdują się wzdłuż szlaku.

▸ Garden Route
Licząca przeszło 20 mil trasa ciągnie się z Evanston do Glencoe. Swoją przygodę zaczynasz na Poplar Ave w Evanston. Droga ta łączy się z Green Bay Trail, który poprowadzi cię po pięknych miasteczkach leżących nad jeziorem Michigan. Dojeżdżając do Glencoe, możesz wstąpić do Chicago Botanic Garden.

▸ Horsy Loop
Trasa liczy 26 mil i zatacza koło wokół Barrington i Barrington Hills. Swoją wyprawę możesz rozpocząć od pubu Penny Rd Pub. Następnie udaj się na północ po Old Sutton Rd., a potem skręć w prawo na Otis Rd. Przed tobą otworzą się sielankowe widoki – pastwiska z końmi, osiedla, łagodne wzgórza. Jeśli skręcisz w prawo w Dundee Rd, a następnie w lewo w Illinois Rd 59 dojedziesz do centrum Barrington.

▸ Water Coming and Going
To trasa dla tych, którzy nie boją się dłuższych wypraw. Liczy sobie 36 mil i rozpoczyna się przy fontannie Buckingham i prowadzi wzdłuż jeziora Michigan przy South Shore Dr aż do Wolf Lake, które znajduje się na granicy Illinois i Indiana. Możesz wrócić tą samą trasą, jeśli ci sił wystarczy. Na pewno nie będziesz żałował. Panorama zachwyci nawet najbardziej zmęczonego rowerzystę.

▸ A Little Bit of Everything
Jeśli lubisz wyzwania, to ta trasa jest dla ciebie. Liczy 50 mil. Rozpoczyna się w Uptown Chicago i ciągnie się na północ przy jeziorze Michigan, aż do Lake Bluff. Po drodze mijasz piękne miejscowości: Evanston, Winnetka, Skokie, Glencoe, Highland Park. Z pewnością na trasie nie zabraknie miejsc, które pozwolą ci zaczerpnąć sił, gdy poczujesz zmęczenie.

MS