Polecamy Dla Pań Skóra zimą

Skóra zimą

PODZIEL SIĘ
pani2

Zimą powinnyśmy jeszcze bardziej zadbać o naszą cerę. Mrozy, niska temperatura, śnieg, wiatr na zewnątrz; suche powietrze wewnątrz, w ciepłych pomieszczeniach nie sprzyja zdrowiu skóry.

Z powodu tych zmian temperatur skóra na twarzy jest sucha i często się łuszczy. Pojawiają się na niej zaczerwienienia, maleńkie naczynka krwionośne w okolicach nosa lub na policzkach zaczynają pękać i pojawiają się szpecące pajączki lub po prostu skóra ma ziemisty kolor i utraciła swój blask.

Aby uchronić cerę przed szkodliwymi działaniami zimowej pogody należy zaopatrzyć się w kosmetyki, które będą ją odpowiednio chronić. Powinny być to oczywiście dobrane do naszego wieku i rodzaju cery kremy o właściowościach natłuszczających i odżywczych. Szczególnie teraz podczas zimowych wieczorów warto także stosować maseczki odżywcze i nawilżające. Dobrym wyjściem będzie także zaopatrzenie się w nawilżające serum do skóry. Wszystkie kremy powinny zawierać także filtry chroniące przed promieniowaniem UV.

Starannie wykonany makijaż jest także dodatkową barierą chroniącą cerę przez niepożądanymi skutkami ekspozycji na zimne i ciepłe powietrze. Dobry podkład i puder to podstawa. Aby zapobiec spierzchniętym, popękanym i łuszczącym się ustom koniecznie należy nakładać pomadkę ochronną. Wieczoren należy wykonywać masaż i aplikować naturalną maseczkę z miodu.

Ale nie tylko twarz wymaga szczególnej ochrony. Zadbać należy o całe ciało. Po kąpieli koniecznie trzeba nałożyć krem lub balsam nawilżający. Aby zapobiec zimowej swędzącej i łuszczącej się skórze warto natrzeć ciało tzw. produktami naturalnymi czyli oliwą z oliwek lub olejem kokosowym. Pośród bogatej oferty kosmetyków do ciała zimą należy wybierać te zawierające masło shea, masło kakaowe, oleje roślinne, tran, glicerynę, kwas hialuronowy, wosk pszczeli.

Zimową porą warto poświęcić też większą uwagę naszym dłoniom. Przede wszystkim, gdy jest zimno trzeba ubierać ciepłe rękawiczki. Wieczorem warto dobrze nakremować dłonie kremem nawilżającym lub odżywczym. Można także poddać się zabiegowi parafiną lub nałożyć maseczkę z siemienia lnianego.

Ale warto także wzmocnić się od wewnątrz dzięki zażywaniu witamin A, E i C.

IB