Sławomir Zieliński wraca do TVP. W stanie wojennym prowadził \”Dziennik Telewizyjny\”
Sławomir Zieliński wraca do TVP. W stanie wojennym prowadził \”Dziennik Telewizyjny\”
Sławomir Zieliński został dyrektorem biura programowego w \”nowej\” Telewizji Polskiej. W przeszłości był członkiem PZPR, w stanie wojennym prowadził \”Dziennik Telewizyjny\”.
Media ogłaszają kolejne nazwiska pracowników \”nowej\” Telewizji Polskiej. Warto przypomnieć, że w środę minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bartłomiej Sienkiewicz, odwołał szefów TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Nowe zarządy tych firm zostały wybrane przez nowe rady nadzorcze, które powołał minister. Do siedziby telewizji publicznej wkroczyli anonimowi ludzie, którzy, między innymi, zaatakowali posłankę PiS, Joannę Borowiak.
Eksperci i prawnicy podkreślają, że zmiany, jakie dokonano w mediach publicznych i PAP na mocy uchwały sejmowej, są nielegalne. Według informacji podanych przez portal Press.pl, Sławomir Zieliński objął stanowisko dyrektora biura programowego \”nowej\” TVP. W jego obowiązkach będzie między innymi zarządzanie ofertą programową TVP1, TVP2, TVP Rozrywka i TVP Seriale.
Na Woronicza wraca stary beton postkomunistyczny .Zieliński zaczynał w Teleexpressie w 1987 r. Takich jak on nazywano "dziećmi Główczyka"od nazwiska ówczesnego sekr. PZPR ds propagandy. W epoce rządów Leszka Millera w l. 2001-04 Millera Zieliński dbał o interesy SLD na Woronicza https://t.co/674exqMPGN
— Piotr Semka (@PiotrSemka) December 21, 2023
Sławomir Zieliński pracował w TVP do 2016 roku. W okresie od kwietnia 2013 roku do połowy lutego 2016 roku kierował biurem programowym stacji. Był również odpowiedzialny za koordynację pracy nad programem \”Wiadomości\”. W przeszłości był członkiem PZPR i pracował w Radiokomitecie.
W okresie stanu wojennego Sławomir Zieliński prowadził program \”Dziennik Telewizyjny\”. Może być również kojarzony przez widzów z programem \”Teleexpress\”. Ponadto, był zaangażowany w kampanię prezydencką Aleksandra Kwaśniewskiego w 1995 roku.
\”Na Woronicza wraca stary beton postkomunistyczny. Zieliński zaczynał w »Teleexpressie« w 1987 roku. Tego typu osobom mówiono \’dzieci Główczyka\’, od nazwiska ówczesnego sekretarza PZPR ds. propagandy. W czasie rządów Leszka Millera w latach 2001-2004 Zieliński dbał o interesy SLD na Woronicza\” – zauważył publicysta tygodnika \”Do Rzeczy\”, Piotr Semka, w mediach społecznościowych.
W czwartek o godz. 19:30 zaprezentowano program informacyjny \”nowej\” Telewizji Polskiej. \”19:30\” – tak nazywa się nowa odsłona \”Wiadomości\” TVP. Prowadzącym został Marek Czyż. Materiały do pierwszego wydania serwisu przygotowali m.in.: Marcin Antosiewicz, Witold Tabaka oraz Dorota Bawołek (z Brukseli). Szefem redakcji został były reporter telewizji TVN Paweł Płuska.
Z doniesień medialnych wynika, że do zespołu \”19:30\” dołączył również Maciej Czajkowski, który do 2015 r. pełnił funkcję sekretarza redakcji \”Wiadomości\”. Jak przekazał portal wPolityce.pl, to Czajkowski był odpowiedzialny za szokującą czołówkę \”Wiadomości\” z 9 maja 2013 r. W materiale pokazano rosyjskie obchody Dnia Zwycięstwa. Czołówka wywołała wówczas oburzenie dużej części społeczeństwa i mediów.
This page imported from Bejsment
Comments (0)