Fakty Chicago U pracowników sieci Target zdiagnozowano COVID-19

U pracowników sieci Target zdiagnozowano COVID-19

PODZIEL SIĘ

Sieć Target poinformowała o dwóch jej pracowników, o których został pozytywnie zdiagnozowany COVID-19. Obydwie lokalizacje znajdują się w Chicago. 

Informacja o pracownikach zarażonych koronawirusem dotyczy dwóch lokalizacji sklepów Target. Jeden ze sklepów znajduje się w South Loop – dokładny adres to 1154 S. Clark Street, a drugi na północy Chicago, przy 2656 N. Elston Avenue. Obydwie lokalizacje przechodzą dokładną dezynfekcję, a wszyscy pracownicy, którzy mogli bezpośredni kontakt z zarażonymi przebywają na kwarantannie.

W sobotę, 4 kwietnia sieć sklepów Walmart poinformowała, że dwóch pracowników zatrudnionych w Walmart w Evergreen Park (95th i Western Avenue) zmarło w wyniku koronawirusa.

Sklepy podejmują działania, które mają na celu ochronę ich pracowników oraz kupujących przed zarażeniem. Do tej pory Costco, Walmart, Target i Home Depot zdecydowali się na wprowadzenie limitów kupujących przebywających w tym samym czasie w sklepie. Sklepy skracają także godziny pracy, aby pracownicy mieli odpowiednio dużo czasu na przeprowadzenie odpowiedniej dezynfekcji.

W Illinois do tej pory odnotowano 11,256 przypadków zarażenia COVID-19, w tym zmarło 274 osoby. W ciągu ostatnich 24 godzin zachorowało 889 osób, zmarło 31. Gubernator Pritzker oraz burmistrz Lightfoot apelują o noszenie maseczek ochronnych oraz pozostanie w domach – nakaz „stay at home” obowiązuje w naszym stanie do 30 kwietnia.