Polecamy Dla Pań Złość piękności szkodzi

Złość piękności szkodzi

PODZIEL SIĘ

Mieszkając w Chicago trudno nie być zdenerwowanym, zestresowanym i wykończonym psychicznie. Ale ci pełni złości i sfrustrowani jeszcze do niczego nie doszli, bo złość nie tylko piękności szkodzi, ale również jest mało cywilizowana.

Ludzie na poziomie, cywilizowani uważają, że wyrażanie emocji w sposób jadowity i pełen złości jest aspołecznym i zwierzęcym odruchem. Każdy z nas wie, co to jest złość. To sposób w jaki ją wyrażamy czyni nas zwycięzcami lub przegranymi. Wyrażona i zarządzana odpowiednio złość pomaga nam w osiągnięciu celów i sukcesu. Oto jak ludzie sukcesu postępują ze złością:

Nie walczą z nią tylko akceptują ją jako stan naturalny
Oni wiedzą, że jest to emocja, której nie da się uniknąć. Oni stawiają złości czoła ze spokojem i zrozumieniem tematu. Za złość nie obwiniają innych. Kiedy myślą o wariantach eliminacji złości myślą w kategoriach “ja”. Co ja muszę zrobić, aby  pozbyć się kłopotu.

Myślą pozytywnie
Samokrytyka jest zawsze dobra, ale bycie negatywnym w stosunku do swojej osoby nic dobrego nie wnosi w życie.

Koncentrują swoją uwagę na problemie, a nie osobie
Niezależnie od tego kto popełnił błąd cały czas trzeba go naprawić. Ludzie sukcesu najpierw naprawiają błąd, a potem przyglądają się osobie, która go popełniła. Bez złości czy obarczania winą.

Nie żywią urazy
Brak wybaczenia, trzymanie w sobie urazy to marnowanie energii, którą można przeznaczyć na budowanie. Ludzie sukcesu nie marnują czasu na niewłaściwych ludzi i negatywne uczucia.

Nie są impulsywni w złości
Kiedy są źli to nie wysyłają e-maili, sms’ów, nie wykonują telefonów. Oni przeczekują.

Dbają o siebie
Poprzez zdrowe odżywianie, ćwiczenia, uprawianie sportów według powiedzenia “w zdrowym ciele zdrowy duch”

Zaspakajają umysł
Ciekawość to nie pierwszy stopień do piekła. To pierwszy krok do lepszego jutra. Ciekawość prowadzi do nauki, poszerzenia horyzontów, spełnionych marzeń i rozwoju.

Siwa