Fakty Chicago Zmiany w sklepach Costco i Home Depot

Zmiany w sklepach Costco i Home Depot

PODZIEL SIĘ

W związku z rozszerzającą się pandemią koronawirusa sklepy Home Depot i Costco ogłosiły zmiany odnośnie swojej działalności. Dotyczą one godzin pracy oraz ilości osób, które w tym samym czasie mogą przebywać w sklepie. 

Od 3 kwietnia Costco wprowadza nowe zasady pracy. Ulegną skróceniu godziny otwarcia niektórych sklepów. Większość z nich będzie zamykana o 6.30 PM w dniach od poniedziałku do piątku. Ma to pomóc pracownikom w odpowiednim przygotowaniu sklepu do pracy na dzień następny, czyli w dokładnym uprzątnięciu i odkażeniu sklepu. Ponadto od 3 kwietnia zostaje ograniczona liczba osób, które będą mogły robić zakupy. Posiadacz karty członkowskiej będzie mógł zabrać ze sobą tylko jedną dodatkową osobę na zakupy. Do tej pory można było robić zakupy całymi rodzinami. Ograniczenie to ma pomóc zachować odpowiedni dystans między kupującymi i zmniejszyć ilość osób w sklepie.

Także w sklepach budowlanych Home Depot możemy spodziewać się krótszych godzin pracy oraz ograniczeń pod względem osób robiących zakupy. Większość sklepów będzie zamkniętych już o 6 PM, tak, aby pracownicy mieli odpowiednio dużo czasu na przeprowadzenie dezynfekcji sklepu. Również liczba osób przebywających w sklepie w tym samym czasie będzie monitorowana i ograniczana. Pracownicy sklepu będą zwracali uwagę klientom na zachowanie odpowiedniego dystansu i środków bezpieczeństwa. Aby uniknąć zbyt dużego natężenia ruchu, Home Depot zrezygnowało z wiosennych promocji, które każdego roku przyciągały tłumy ludzi.