Najnowsze Młodość na talerzu

Młodość na talerzu

PODZIEL SIĘ

W dzisiejszej internetowej rzeczywistości, kiedy większość z nas co rusz wrzuca fotki na konta facebook’owe, a programy telewizyjne i poradniki wypełniają rady jak zachować wieczną młodość dzięki wszelkiego rodzaju zabiegom, bardziej lub mniej inwazyjnym, my proponujemy wykorzystać dary natury.

Zamiast decydować się na wstrzykiwania, naciągania lub wycinania zachęcamy do wzbogacenia naszej diety o produkty zawierające kapsułki młodości. Jest to istotne, zwłaszcza dla osób, które zbliżają się lub właśnie przekroczyły 40. Najwyższy czas, by większą uwagę poświęcić temu, co znajduje się na naszym talerzu.

Zacznijmy od głównego składnika popularnej kuchni basenu Morza Śródziemnego, głównie kuchni włoskiej. Oliwa z oliwek, zwłaszcza z pierwszego tłoczenia na zimno, ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Dzięki niej spożywamy zdrowe tłuszcze, które dbają o zdrowie naszych żył i arterii, a antyoksydanty zapobiegają wielu chorobom wieku starczego. Jeżeli oliwa z oliwek wam nie wystarcza, zawsze możecie sięgnąć po awokado, czy to jako dodatek do sałatki, czy jako guacamole, lub stosować je zamiast masła czy majonezu na kromce pełnoziarnistego chlebka.

oliwa

Czerwone wino tak popularne wśród Włochów, Francuzów i Hiszpanów oprócz tego, że poprawia nam humor i smak potraw, pomaga w walce z cukrzycą, chorobami serca i pomaga zachować pamięć do później starości.
Grochy i fasolki. Te super pożywne warzywa są częstymi składnikami diet odchudzających ze względu na zawartość sycących protein. Przy okazji dzięki regularnemu jedzeniu tych jarzyn strączkowych nasze włosy staną się grubsze i mocniejsze.

fasola
Już od dawna wiadomym jest, że orzechy są świetną i smakowitą przegryzką wspomagającą pracę naszych przeładowanych i przepracowanych mózgów. Inne benefity to spowolnienie procesu starzenia zwłaszcza naszej skóry.

orzechy
Jeżeli chcemy pomóc naszemu sercu i obniżyć poziom złego cholesterolu oraz ochronić skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi koniecznie użyjmy naturalnej blokady, jaką są pomidory i jedzmy je, zwłaszcza w sezonie w każdej możliwej postaci.

LOGO
Już młodopolscy poeci opisywali „owocowe uczty” w malinowym chruśniaku, a my do malin dołóżmy jeszcze inne owoce jagodowe takie, jak borówki czy jeżyny. Ich zbawienne działanie obejmuje walkę z zakażeniami, przeciwdziałanie starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek oraz eliminację wolnych rodników.

LOGO
No i na koniec jeszcze jedno jedzonko, jajka (tu znajdziesz więcej informacji na temat jajek). Dietetycy coraz częściej odwołują wszystkie krytyki wypisywane na temat jajek. Okazuje się, że nie są bombą cholesterolową, a przy okazji wspomagają młodzieńczy i zdrowy wygląd skóry i włosów.

jajko

Jeżeli te produkty znalazły się na naszych talerzach i dodaliśmy je do naszych jadłospisów to świetnie. Jednak pamiętać musimy, że nasze jelita są bardzo zanieczyszczone wszelkimi produktami ubocznymi i szkodliwymi, pochłanianymi z innym pożywieniem i lekarstwami, dlatego aby w pełni skorzystać z oferowanych przez jedzenie profitów postarajmy się zrewolucjonizować naszą całą dietę i wyeliminować niezdrowe produkty, które nie tylko powodują, że wyglądamy starzej, ale także niszczą nasze zdrowie.

IB